לומדים מרחוק? עובדים מהבית? עם Cisco Webex אפשר לעשות הכל בצורה המתקדמת והמאובטחת ביותר

העידן הנוכחי הוביל אותנו להתמודדות בו זמנית עם שני אתגרים גדולים – ניהול מערך למידה מרחוק בבתי הספר ובנוסף ארגונים רבים שעברו לשגרת עבודה שמתנהלת ברובה מהבית.
בתי הספר צריכים לדאוג שכל שיעור מקוון יתנהל ללא תקלות, ללא כל קושי ובלי הפרעות – ממש כמו שמתנהל שיעור פנים אל פנים, והארגונים הגדולים צריכים לשמור על המשכיות עסקית וניהול פגישות מרחוק. כדי להתמודד עם האתגרים האלו צריך לבחור בפלטפורמה יציבה ואמינה, כזו שתהיה מתקדמת מבחינה טכנולוגית לצד ידידותית למשתמש ותאפשר לקיים שיעורים ופגישות מכל מקום ובכל זמן.

הפלטפורמה שנותנת מענה מלא לכל האתגרים האלו היא Webex Cisco – הפלטפורמה המובילה לתקשורת ארגונית המאפשרת לקיים פגישות ושיחות וידאו מכל מקום ובכל זמן. הפתרון כולל שירות תקשורת מלא: שירותי מרכזייה מתקדמת, פלטפורמת ניהול שיחות ועידה מכל התקן באיכות הגבוהה ביותר, מערכות ווידאו לשיחות ועידה והתאמה מלאה לכל סוגי חדרי הישיבות.
פתרון ארגוני זה מאפשר שיחות ווידאו מרובות משתמשים, כיתות ווירטואליות ושידור חי של אירועים מקוונים. היתרון הגדול של ה Webex הוא בממשק המשתמש החדשני וקל לתפעול שכולל מגוון אפשרויות תצוגה: הרחבת כמות המשתתפים, יכולות הקלטה ושידור חי בשיתוף רשתות חברתיות.
בעזרת ה Webex Teams ניתן ליצור סביבת עבודה שיתופית מאובטחת העומדת בתקני אבטחת המידע המחמירים ביותר. פלטפורמה זו מאפשרת צ׳אטים, שיתוף  קבצים, שיחות ווידאו, שיתוף לוח מקוון, אינטגרציה לאפליקציות וכן התממשקות לשירותי Webex והטלפוניה הארגונית – כל זאת מאפליקציה אחת ומכל התקן.

למה כדאי לבחור ב Cisco Webex ?

1. אבטחת מידע ברמה הגבוהה ביותר
רוב חברות Fortune 100 משתמשות בפתרונות של סיסקו לצרכי האבטחה שלהן.
על סמך ההיסטוריה העשירה של סיסקו בתחום, Cisco Webex מעניקה אבטחת מידע, נראות, תאימות, ושליטה על הפגישות ומערכי הלימוד מרחוק.
Webex הוא אחד מבין פתרונות התוכנה הרבים של סיסקו שכולל אבטחת מידע כיסוד מרכזי. סיסקו היא חברת האבטחה הגדולה ביותר בעולם שמפתחת את כל המוצרים שלה לפי גישת ה SDL ((Secure Development Lifecycle , בה בכל שלב בפיתוח המוצר, כל מוצר, אבטחת המידע מגיעה במקום הראשון. אבטחת המידע כוללת מגוון יכולות כמו ניהול סיסמאות גמיש, אפשרויות הצפנה מתקדמות, אבטחה מרכזית איתנה וגישה מבוססת תפקיד לפלטפורמה.

2. איכות ווידאו אופטימלית
בסופו של דבר, שיחות וידאו מתבססות על תשתיות חזקות. בעוד שפתרונות אחרים תומכים רק במכשירי וידאו מסוימים ובכך יוצרים מגבלות רבות על אפשרות ההשתתפות בפגישות, Cisco Webex היא היחידה שמציעה ארכיטקטורת פתרון גלובלית, המבטיחה איכות וידאו אופטימלית ומאפשרת לכולם להצטרף לפגישות מכל דפדפן, מכל מכשיר נייד או מכל מכשיר וידאו – ללא עלות נוספת ומבלי לפגוע באיכות.

3. פתרון גמיש בהתאם לצרכים
ל־Webex יש מספר סוגים של שיחות ועידה – שיחה שמתנהלת כפגישה, וובינר (Webinar – סמינר רשת), שיחה לטובת תמיכה והשתלטות מרחוק, ופלטפורמה להעברת מסרים הכוללת גם שיחות וידאו מיידיות וכיתת. בשיחה מסוג כיתת לימוד למשל, יכול התלמיד 'להצביע' כדי לקבל רשות לדבר, המורה יכול לדעת אם התלמיד לא נמצא מול התוכנה אלא עבר לפייסבוק, לדוגמה, והוא גם יכול לשלוח לתלמידים תרגילים, תוך כדי השיעור. כך אפשר לנהל שיעור מלא בצורה מקוונת תוך שליטה מלאה על מהלך השיעור, ממש כמו שיעור בכיתה רגילה.

4. הפעלה פשוטה וידידותית למשתמש
במציאות של היום, ניהול שיחות בווידאו מהווה כלי מחויב המציאות. הבעיה היא שטכנולוגיות ומכשירים רבים הנמצאים היום בשימוש אינם נתמכים באופן אוניברסלי ואינם תמיד פועלים היטב זה עם זה. התוצאה: תסכול בקרב משתמשים במסגרת ניסיונות להצטרף לפגישות או שיעורים. עם יכולות פשוטות ואינטואיטיביות של הצטרפות לפגישות מכל מקום ומכל מכשיר ושל שיתוף אודיו ותוכן בפגישה אחת, הפתרון של Cisco Webex מסיר את המורכבות של חוויית הפגישות בווידאו ומאפשר למשתמשים ליהנות מפגישות שפועלות בצורה חלקה, אפקטיבית, מאובטחת ומהימנה.

סיפור ההצלחה של תוכנית נחשון
תוכנית "נחשון" היא מִנהלת למידה מקוונת, שאותה מעבירים אנשי מטח (המרכז לטכנולוגיה חינוכית).
"מדובר במערכת אשר מציעה שיעורים פרטיים מרחוק לתלמידי תיכון בפריפריה", מסביר ערן קירשנר, מנהל מערכות בתוכנית נחשון. "כלומר המורה – שהוא בעצם סטודנט אשר משמש כחונך קבוע לתלמיד  – לא צריך להגיע לבית התלמיד, אלא עושה זאת באופן מקוון. הוא יכול לעשות זאת מול תלמיד אחד או מול קבוצה של עד שלושה תלמידים, כשהשיעור מתבצע פעם בשבוע, למשך שעה וחצי.

"עם הזמן הגענו לכמות של 1,000 שעות לימוד בערב, בכל רחבי הארץ, ול־140 אלף שעות לאורך המחצית הראשונה של שנת הלימודים. משתתפים בתוכנית 200 תיכונים ו־8,000 תלמידים מהפריפריה, שלומדים מתמטיקה, ביולוגיה, כימיה, פיזיקה ואנגלית. הכול נעשה מרחוק, באמצעות תוכנת Webex מבית  Cisco לשיחות ועידה בווידאו (Video Conference) – גם השיעורים הפרטיים עצמם וגם ההדרכות שאנחנו מעבירים למורים הפרטיים שמשתתפים בתוכנית. הפרויקט מתקיים במימון של משרד החינוך ומדובר במוצר משלים לבית הספר ולא במשהו שבא להחליף אותו, וזהו הפתרון הפשוט ביותר: בעזרת הטכנולוגיה הזו קל מאוד להעביר שיעורי עזר".

"כאשר ניגשנו לפרויקט חיפשנו את המוצר הכי טוב והכי יציב בשוק, שיהיה גם המתאים ביותר לצרכים הפדגוגיים שלנו", מסביר קירשנר. "יכולנו לפתח את הטכנולוגיה אצלנו, במטח, אבל החלטנו שנשקיע במימון עוד שיעורים לעוד תלמידים, ומבחינה טכנולוגית נשב על כתפיים חזקות ויציבות".

אותן כתפיים שעליהן מדבר קירשנר הן שתיים: חברת סיסקו העולמית, מפתחת תוכנת Webex, ובזק בינלאומי, נציגתה בישראל. האחרונה הייתה זו שליוותה את אנשי נחשון מתחילת הדרך, בהקמת המערך כולו ובייצור סביבת העבודה שתתאים לניהול שיעורי עזר מרחוק, באמצעות התוכנה המדוברת.

"בזכות התוכנה התלמיד יכול להשתתף בשיעור מכל מקום", מציין קירשנר. "נוסיף לכך את העובדה שאפשר להתחבר לתוכנה גם דרך הסמארטפון או הטאבלט, ומשום שכך לצלם כל דבר ולשתף אותו, תוך כדי השיעור. חוץ מזה, באזורים שבהם תשתית האינטרנט הביתי לא טובה מספיק, או כשיש רק מחשב אחד בבית – השימוש בסמארטפון מועיל מאוד. הרי היום לכל אחד יש טלפון חכם, גם בבתים שנחשבים דלי אמצעים יחסית. כך השיעור מתקיים בכל מצב, ולא יתבטל בגלל גורמים שלא תלויים במורה או בתלמיד.

רוצים לדעת עוד?

בואו להכיר את הפתרון המקיף והמאובטח של בזק בינלאומי ו Cisco:

https://bit.ly/3aUwPsa

או שלחו מייל ל Kobimi@bezeqint.co.il

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם