עסקים כרגיל: שירותי הענן המתקדמים של Microsoft Azure שמגבים את העסק שלך – גם במקרי אסון

פלטפורמת Azure של מיקרוסופט היא פתרון הענן המוביל כיום. מיה כהן-לוביץ מבזק בינלאומי מסבירה מדוע השילוב עם היכולות של בזק בינלאומי הוא הפתרון לו חיכו אנשי ה-IT.

"אין ספק שבשוק הצומח של מחשוב ענן – מיקרוסופט היא אחד השחקנים המשמעותיים, אם לא הגדול שבהם". אומרת לנו מיה כהן לוביץ, מנהלת מוצר מיקרוסופט בבזק בינלאומי: "ארגונים רבים בוחרים בפלטפורמת הענן שלה, Azure, הנחשבת לפורצת דרך, בין היתר בשל הגמישות שמאפשרת לבנות, לפרוס ולנהל במהירות פתרונות ושירותים על גבי רשת גלובלית של מרכזי נתונים.

אנחנו בבזק בינלאומי אימצנו את שרות הענן Azure ושילבנו את היתרונות הניהוליים שלנו. מדובר בפיתרון 360 של כל סביבת המחשוב הארגוני ובהתאמה כמעט כירורגית לצורכי כל חברה, עסק או ארגון שעומדים מולנו".

פלטפורמת Azure מספקת בסיס למוצרי רשת שונים ומגוונים המותקנים עליה ומאפשרים לחברות ולארגונים לבצע את תחזוקת הרשת בצורה יעילה. שניים מהמוצרים המובילים הם Azure Site Recovery ו-Azure Backup.

ASR – התאוששות מאסון והמשכיות עסקית

פתרונות של התאוששות מאסון (Disaster Recovery או DR) הם מהיקרים שבפתרונות הטכנולוגיים. למעשה, מדובר בעלויות גבוהות כל כך, שחברות רבות מעדיפות כלל לא להטמיע פתרונות מסוג זה, ולהמר על כך שהכול יהיה בסדר. הבעיה היא שלא הכול בסדר, ואסונות יכולים לקרות ולהביא לשיתוק מלא של העסק שלכם.

תפקידו של שירות Azure Site Recovery הוא לספק פתרון המשכיות עסקית והתאוששות מלאה של סביבת ה-IT הארגונית במקרה אסון. השירות מאפשר הגנה ורפליקציה אוטומטית של שרתים פיזיים ווירטואליים, ניטור מרוחק של הסביבה, ויצירה ועריכה של תכניות שחזור תוך כדי עמידה ב-SLA של RTO מינימלי ביותר. המערכת מאפשרת הגנה על סביבת ה-IT באמצעות אוטומציה מלאה של תהליך שכפול השרתים הפיזיים והווירטואליים ובאמצעות מדיניות ונהלים אותם ניתן להגדיר מראש.

"יתרון מהותי של הפתרון הזה הוא שהמערכת מאכסנת את המידע בענן בכספת ורק במקרה של הפעלת המשכיות עסקית היא בונה את המכונות, כך שהעלות בפועל מאוד נמוכה", מסבירה כהן לוביץ, "מכיוון שהמידע באתר ה-DR כמעט זהה למקור, ניתן להשתמש בפתרון זה כסביבת טסטים, הפקת דו"חות ובדיקות. כל זאת ללא השפעה על סביבת הייצור ועל יכולת השחזור".

Azure Backup – שטח אחסון נוסף במהירות ובקלות, ולפי הצורך

שירות הגיבוי של מיקרוסופט, ה-Azure Backup, מספק גיבוי מדרגי ומבוסס-שימוש בענן. לא עוד אחסון נתונים שדורש עוד ועוד אמצעי גיבוי מקומיים שיש לרכוש. עם Azure Backup הגיבוי נעשה בענן של מיקרוסופט ומאפשר להקצות ללקוחות שטח אחסון נוסף במהירות ובקלות, לפי הצורך. שירות ה-Backup מתאים לגיבוי מבחר רחב של עומסי עבודה של לקוחות, כולל שרתי קבצים, SQL Server ושרתים נוספים. הוא כולל פלטפורמה עקבית לניהול הגיבויים של הלקוח, בין אם בענן ובין אם בגיבוי מקומי. השימוש ב-Azure Backup מספק אחסון בארכיון לטווח ארוך, עם 120 נקודות שחזור המאפשרות תקופות שמירה ארוכות יותר, בטווח של בין 120 יום (לגיבויים יומיים) ל-9 שנים (לגיבויים חודשיים).

אגב, מספר מהמוסדות הפיננסים הגדולים ביותר בעולם כבר משתמשים ב-Azure Backup, כולל כאלו להם דרושים גיבויים מוצפנים. מנהלי רשת מוצאים את הפלטפורמה כנוחה במיוחד לשימוש, וזאת בזכות עקביותה, שילובה עם תוכנית הגיבוי המובנית ב-Microsoft Windows Server והפעלתה באמצעות שפת PoweShell.

 

Stack as a Service – הדור הבא של מחשוב הענן

בשוק ענני המחשוב מיקרוסופט היא החברה היחידה שמציעה סביבה היברידית, כזו המשלבת את הסביבה המקומית עם הענן. חברה הבוחרת להשתמש ב-Azure Stack של מיקרוסופט מקימה תשתית פיזית אצלה או ב-Data Center מקומי, מה שמאפשר לה לאחסן נתונים רגישים אצלה אך לבצע את שאר העבודה השוטפת על הענן הציבורי של מיקרוסופט (המאובטח היטב גם כן, כמובן).

הודות לקשר העסקי רב השנים הקיים בין מיקרוסופט לבזק בינלאומי, נוצר שיתוף פעולה משמעותי: בזק בינלאומי מציעה לחברות ולארגונים את שירות Azure Stack, כאשר היא מכניסה אליו טוויסט שחוסך להם עלויות גבוהות: בזק בינלאומי אמנם יכולה לנהל עבור הלקוח את רכישתה והתקנתה של תשתית ה-Stack המקומית אצלו, אך היא מציעה גם אפשרות נוספת, פשוטה וזולה בהרבה: להקים את התשתית המקומית בחוות השרתים של בזק בינלאומי. כך מקבל הלקוח פתרון מקיף של כל ניהול סביבת הענן, פתרון התפור לפי צרכיו הספציפיים. "במודל שהיה עד היום, הלקוח היה מחויב לקנות את ה-Stack בעלות גבוהה של כ-100,000 דולר וגם לשלם על שימוש קבוע ב-Data Center", מסבירה כהן לוביץ. "אנחנו, לעומת זאת, מספקים שירות Stack as a Service. אנו מקימים את תשתית ה-Stack במתקנים שלנו ומאפשרים ללקוח לבחור אם הוא מעוניין בתשתית נפרדת שתהיה רק שלו (Stack Private) או על תשתית המשותפת לעוד לקוחות (Stack Multi Tenant), שתהיה, כמובן, זולה יותר. ניתן גם לעבור בין שתי האפשרויות. כך מקבלים את כל היתרונות: אחסון מקומי של מידע רגיש בצורה התואמת את הרגולציה, אבטחת מידע מקצועית וכמובן את הביצועים הגבוהים אליהם אפשר להגיע בזכות החיבור הישיר שלנו לענן של מיקרוסופט בחו"ל".

שימו לב, בזק בינלאומי מציעה כעת הטבה מיוחדת לרוכשי שניים ממוצרי Azure. חברות שיזמינו את שירות ההמשכיות העסקית (Azure Site Recovery) ואת שירות הגיבוי (Azure Backup) יקבלו שורה של הטבות: מיפוי מצב קיים וייעוץ ללא עלות, חודש צריכה בחינם, מודלCSP, תשלום חודשי רק לפי צריכה ושירות ותמיכה שיהיו כלולים במחיר.

 

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם