כל מה שצריך לדעת על הענן של מיקרוסופט

ראיון מיוחד עם מיה לוביץ, מנהלת מחלקת שירותי הענן

Office הוא כבר מזמן לא מוצר שקונים אחת לכמה שנים ונאבקים בעדכונים המתמידים שלו, מגוון השירותים במודל הענן רחב – מהענן של Azure, שמציע למעשה את כל פתרונות ה-production והפיתוח הנחוצים בתוספת של מעטפת אבטחה שלמה; דרך 365 Office שעולה לענן ומציע התחברות מאובטחת מכל מקום; שלל אפליקציות (כולל התקשרות מלאה, עבודה משותפת ופיתוח); וחבילות תפורות לפי מידה המאפשרות להתרחב ולהצטמצם ובעיקר ליהנות בחזית הטכנולוגית של מיקרוסופט באמצעות שירות שמתעדכן כל הזמן ומספק יתרונות חדשים למשתמשים.

איך משדרגים, ולמה עסקים מסוימים בוחרים לקבל את אותה החבילה עם שירות מומחים 24/7?

זה זמיש!

מיה לוביץ', מנהלת יישומי ענן של מיקרוסופט בבזק בינלאומי, מצאה את המונח המושלם לתאר המהפכה הזו: זמיש. כל השימושים של מייקרוסופט, החל ממשתמשי הקצה ועד אנשי ה-IT, מונגשים כחלק מממשק אחד שאיתו אפשר להרחיב ולצמצם את הפעילות, בזמינות מלאה. בכל רגע נתון אפשר להוסיף ולהוריד, לבצע מיגרציה ולשלב אפליקציות לפי צריכה. לנוע בין פתרונות  ולנוע מבחינה מסחרית ורישויים.
במודל החדש התוכנות יושבות על הענן ומשמשות כשירות אפליקטיבי, לכן הן תמיד מעודכנות והמשתמשים תמיד עובדים בגירסא העדכנית ביותר. היכולת לבחור מתוך שוק דיגיטלי מלא וזמין, חוסכת לארגון הרבה מאוד משאבים שישבו עד עכשיו בצוות ה-IT – ניהול נכסי הענן מתבצע בממשק אינטואיטיבי שמאפשרת לכל קשת התפקידים בארגון דשבורד לניהול נכסי הענן, בעלי הרשאות יכולים לבטל מנוי בלחיצת כפתור בלי להיות כבולים אליו וביחד עם בזק בינלאומי, כל המודל כולל תמיכה ושירות בסטנדרטים מפוקחים מהארכיטקטים הטובים ביותר בתעשייה.
הכל זמין וגמיש בצורה שלמה, אג'ילי כלומר – זמיש.

איך זה עובד?

התאמת הפתרון הנכונה מתחילה מאבחון ומיפוי מצב קיים. המומחים של בזק בינלאומי, שותף Cloud Service Provider של מייקרוסופט מגיעים אליכם כדי להבין מה את מטרות העסק או הארגון  וצרכיו. בשלב השני מבוצעת דיאגנוזה שלמה של הסביבה הקיימת, ובזק בינלאומי מתפקדת כ-trusted advisor בתפירת החליפה הנכונה של פתרונות מקצה-לקצה המתאימים ביותר לארגון עצמו.

Office 365 הוא דייר של קבע במרבית המחשבים בארגונים שונים – מערכת הפעלה נוחה ומוכרת המספקת את כל סביבת הקולבורציה של הארגון (Microsoft teams, one drive, share point, Skype for business).

כשותף אסטרטגי של מייקרוסופט, באמצעות האינטגרציה של בזק בינלאומי ניתן להוסיף גם שירות של כל השיחות ישירות מתוך ה-Office 365!

חבילת הפרודוקטיביות הזו למעשה מתיישבת היום על פלטפורמת הענן של Azure, המאפשרת להוסיף לכל האפליקציות הללו גם ייקום שלם של פיתוח תשתיות אפליקטיבי, והכל תחת מטריית אבטחה גמישה אחת.

זה אולי נשמע מסובך, אבל זה בדיוק המקום שבו השינוי המדובר נכנס לתמונה – ממשק המשתמש הנוח והאינטואיטיבי מאפשר לכל בעל-הרשאות לנצח בקלות על כל התזמורת הזו. אהרון מזל-טוב, מומחה ענן בבזק בינלאומי, מסביר: "היתרון הגדול של מיקרוסופט 365 הוא שאתה תמיד יכול להוסיף עוד מוצר, בלחיצת כפתור, ולקבל את הרישוי המתאים באותו רגע ממש – אפילו לא להמתין למחר".

מה עם המידע שכבר יש לכם באיחסונים אחרים? המיגרציה אוטומטית באופן מלא ושקופה לחלוטין מכל מקור קיים. מה-גם שאין צורך להעביר הכל בבת-אחת, אפשר להחזיק workloads שונים בעננים שונים ובאחסון שונה, לפי הצורך, מכיוון שהתנועה ביניהם קלה ופתוחה.

Collaboration, Productivity, Security, Azure

Colaboration – כל השיתופיות הפנים-ארגוניים והחיצונית מול העולם יכולה להתנהל בכל מקום באמצעות ה-teams. בזק בינלאומי היא השותפה היחידה כיום המסוגלת להציע חיוג לכל העולם, כולל שיחות וידאו ושיחות ועידה. סביבת עבודה אחת דרך המחשב שכל מה שהיא דורשת הוא אינטרנט.

Azure – פתרון תשתיתי. את כל החבילה עוטפת מערכת ניהול שמאפשרת לכל קשת התפקידים בארגון דשבורדים לניהול נכסי הענן. בכל רגע נתון בעלי התפקידים יודעים איפה הם עומדים, מה צריכת המשאבים, אילו אפליקציות עובדות וכיצד.

Productivity – כל מה שצריך בשביל עבודה יעילה ואינטואיטיבית בכל ווקטור וכל תעשייה, על-ידי ממשק ניהול דיגיטלי, הפועל כחנות אפליקציות לכל דבר.

Azure stack – כל אירגון יכול לבחור את החומרה, להניח אותה אצלו, בדאטה סנטר של בזק בינלאומי, ולשים את כל הקומפיוט של Azure רגיל.

אבטחה – פתרון הענן של מייקרוסופט מאובטח בצורה מלאה, וכולל אבטחת מיילים, תיקיות, סביבות פיתוח ועוד… פתרונות שלמים בחבילת EMS, המאפשרת multi factory authentication, הגנה מפישינג וכופרה, פתרונות מוביליטי מאובטחים (NDM), הצפנת קבצים (RMS) כחלק בלתי נפרד מה-Azure וה-Office 365.

שירות שירות שירות

היתרון לאירגונים הוא ברור. המנ"מר יכול להוציא את הניהול המתמיד והמתיש של קריאות-שירות, ולהעביר אותן לבזק בינלאומי. המעבר ממוצרים לשירותים הוא טבעי עבור בזק בינלאומי, חברה
שב-DNA שלה היא חברת שירותים טכנולוגיים. שיתוף הפעולה המקצועי מאפשר לבזק בינלאומי להעניק גישה ארכיטקטים מומחים שיודעים להחזיק את התהליך החל מפרוצדורת
ה-assessment המורכבת, דרך ה-delivery של החבילה המתאימה ועד שירותי premier support ותמיכה 24/7, בעברית, של המומחים הטובים ביותר ספציפית לפתרונות המבוקשים.

מיה לוביץ', מנהלת יישומי ענן של מיקרוסופט בבזק בינלאומי

מעוניינים לשמוע עוד פרטים, מוזמנים ליצור איתנו קשר באמצעות תיבת המייל   MayaCo@bezeqint.co.il