ישראל מכוונת גבוה: פתרונות הענן של Microsoft Azure

בעולם כולו גילו את היתרונות העצומים של שירותי הענן הציבורי * בזק בינלאומי Enterprise , המתמחה באינטגרציה וענן, מציעה פתרונות הוליסטיים שיסייעו לארגונים לעשות את הזינוק לחזית הטכנולוגית * מעבר מלא או מיגרציה היברידית מדורגת: פתרונות הענן המתקדמים של Microsoft Azure מעולם לא היו נגישים יותר

500 מיליארד דולר. זה הנתון העדכני שבא להעריך את שווי השוק של תחום הענן הציבורי, נכון לחלק הראשון של שנת 2021 – נתון שסביר להניח שיצמח בצורה משמעותית ככל שהשנה תתקדם. הענן הציבורי (Public Cloud) הוא תחום שעבר צמיחה מואצת בארבע השנים האחרונות ולא בכדי ניתן לראות כיצד יותר ויותר ארגונים – החל מתאגידי ענק וכלה בעסקים פרטיים – מצטרפים למגמה העולמית ועוברים לעשות שימוש בשירותי ענן.

"העולם עובר לענן", אומר איל קוזי, ארכיטקט פתרונות ענן גלובלי בבזק בינלאומי, המתמחה בשרות הענן המוביל בשוק העולמי – מיקרוסופט אז'ור (Microsoft Azure), "בעבר ראינו רתיעה מהמעבר לפתרונות ענן, בגלל הטכנולוגיה המתקדמת והמורכבות הארגונית שכרוכה במעבר מ'אולד סקול IT' לפתרונות דיגיטליים. לא תמיד זה תהליך פשוט כי אלה מערכים ששירתו את הארגון עשרות שנים, אבל כיום הגישה משתנה. היתרונות שהענן מציע כל כך משמעותיים שכיום כל הארגונים הגדולים כבר שם – משרדי ממשלה, גופי ביטחון, משטרה, שב"ס, קופות חולים. כולם בענן".

והיתרונות הללו, חשוב להדגיש, ממש לא מוגבלים לגופי ענק. גם אירגוניים בינוניים וקטנים שיבצעו את המהלך הטכנולוגי שמחבר אותם לעידן הנוכחי יגלו כבר בשלב המעבר עד כמה מדובר במהלך מתבקש: "הענן מאפשר לך כעסק לגדול ולהנגיש ללקוחות דברים בצורה מהירה, בטוחה ומוגנת. היתרונות העצומים של כלי עבודה כמו Azure מביאים לכך שגם ארגונים שעדיין לא בשלים למעבר מלא לענן, בוחרים לבצע תהליך היברידי שמשלב עבודה בענן עם המשך עבודה במערכת הפעלה פיזית on prem".

איך שילוב כזה עובד, בעצם?
עופר פיבושביץ, מנהל אגף שיווק עסקי בזק בינלאומי ו yes: "אנחנו יודעים לעזור לארגון לתכנן תהליך כזה של מיגרציה חלקית לענן ולספק גיבוי ותמיכה מלאים לאורך כל הדרך, משלב התכנון, הערכת העלויות וניהול המעבר ועד להטמעה מבוקרת של הטכנולוגיה החדשה שתאפשר לו ליהנות מיתרונות הענן – ובאמת לא חסרים יתרונות ליהנות מהם. הקמנו בבזק בינלאומי יחידה ענן ענקית שתפקידה ללוות את מעבר הארגונים לענן משלב הייעוץ והאפיון, עד להטמעה ותמיכה שוטפת".

ספקי התוכן מתכווננים לענן
הנהירה הגורפת לעולמות הענן הביאה לשינוי מהותי בתפיסת המשתמש. אם בעבר ארגונים התבססו על רכישת זיכיונות לטובת שימוש מתמשך בתוכנות, אפילקציות ושרתים, הרי שהמעבר לענן מאפשר להסתפק בתשלום ממוקד עבור שימוש במוצר שאותו הארגון צורך בזמן שהוא צורך אותו. כפועל יוצא מכך, שינו גם יצרניות התוכן את מודל העבודה שלהן וכיום הטכנולוגיה החדשנית ביותר מיוצרת בראש ובראשונה לטובת משתמשי הענן, על בסיס תשלום לפי צריכה – והכל מחכה בתוך המרקטפלייס של Microsoft.

"לרוב התוכנות החדשות והאפליקציות במרקט פלייס גם יגיעו עם 30-60 יום ניסיון חינם, לפני שתתחייב לשימוש על בסיס חודשי", אומר קוזי. "וכל זה בלי שצריך למלא טפסים, בלי להוציא הצעות רכש ובלי לעבור בירוקרטיה ארגונית רק כדי לקבל הצעת מחיר על מוצר שביום שתקנה אותו יתחיל לצבור פחת. אתה חוסך זמן יקר, אנרגיה, כסף וכאב ראש כי הכל כבר שם, רק צריך להשתמש".

כמו חלום של מנהלי פרויקטים
"מנהלי IT  ומנמ"רים, ובוודאי אנשי הכספים של הארגון, כולם מבינים שהגיע הזמן להתחיל להיפרד ממערכות הפעלה הישנות ולעבור למודל עדכני שמאפשר לעשות שיפט בין capex to opex. ועכשיו, כשגם החברות המפתחות מבינות שהעולם כבר לא שם, שצריך מודרניזציה שקיימת בעננים הציבוריים, אז זה תהליך שאין ממנו דרך חזרה".

בזק בינלאומי בחזית הטכנולוגית העננית
חשוב להדגיש שהיתרון הכלכלי שנובע ממעבר לענן לא מסתכם רק בעלות הכספית שנחסכת בגלל ויתור על הצטיידות במשאבים פיזיים. ישנה, כמובן, גם העלות השולית (שבמקרים רבים אינה שולית בכלל) שנובעת מהצורך באחסון מידע בשרת מקומי ודורשת הקצאת חדר שרתים בתנאים מיוחדים (קירור 24 שעות, אבטחה וכדומה). ומעבר לזה, קיים היתרון הטכנולוגי: כשאתה שוכר את שירותי הענן של מיקרוסופט אז'ור, אתה יכול להיות בטוח שלא תישאר מאחור.

"בכל מה שקשור ל- DC modernization אתה יודע שאתה מקבל את הטכנולוגיה הכי חדשה: מעבדים, חומרה, סטורג'ים,BIOS  ", קובע אייל קוזי, "אם בעבר היית רוכש תוכנה וצריך לבצע עדכונים על בסיס קבוע, רק כדי לגלות מהר מאוד שהעולם כבר התקדם לדבר הבא ושרמת האבטחה אצלך מיושנת ולא מספקת, כאן אין לך את הבעיה הזו. במיקרוסופט משקיעים מיליארדים כדי להיות כל הזמן בקדמת הטכנולוגיה. זה נכון בתחום קריטי כמו לוחמת סייבר, שמבטיח שתמשיך להדביק את הפער בין ההתפתחויות של ההאקרים לבין המיגון שלך. זה נכון בנושא רגולציה, ויש ארגונים בעולמות תוכן שבהם בלי עמידה בתקנים אין לך אפשרות לעבוד – וכאן אתה יודע שמיקרוסופט מספקת מענה שיאפשר לעמוד כמעט בכל תקינה ברחבי העולם. וכמובן שאם לוקחים את זה לכיוון עמוק יותר בעולמות הקוד, מדובר במוצר מתקדם עם שפע של פתרונות AI ו-BI. מדובר בפלטפורמה הכי עשירה שקיימת".

מרגישים בבית של Azure
ובהקשר זה, ראוי לציין כי העושר האפליקטיבי שמגיע בענן של Azure מכיל בתוכו באופן מובנה זיכיון לשימוש בשלל מוצרי מיקרוסופט – החל מאופיס 365 וכלה בשלל מוצרים כמו CRM, sharepoint ועוד. "ויתרון נוסף הוא שהכל מאוד אינטואיטיבי", מוסיף קוזי, "כל מי שעבד פעם על מערכת windows ירגיש בבית בענן של Azure ".

וכדי שתחושת הבית תהיה מושלמת ראוי לציין כי הענן של מיקרוסופט צפוי לעלות בקרוב ארצה. תאגיד Microsoft העולמי צפוי לפתוח בחודש ינואר הקרוב דאטה סנטר נוסף, כאן בישראל. באופן כמעט מתבקש, מי שנבחרה במכרז לנהל את כל תחום התקשורת של המרכז החדש היא בזק בינלאומי – בצעד נוסף שבא לחזק את שיתוף הפעולה העמוק בין ענקית הטכנולוגיה מסיאטל לחברת האינטגרציה והענן הצומחת במדינה.

המידע בחסות בזק בינלאומי Enterprise, חברת התקשורת הגדולה בישראל, המספקת פתרונות IT ואינטגרציה מקצה לקצה ומתמחה ביישום פתרונות הענן של Microsoft Azure ובניצול אופטימלי של שירותי Office365

מעוניינים לשמוע עוד פרטים? מוזמנים ליצור איתנו קשר באמצעות תיבת המייל  OferF@bezeqint.co.il

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם