עולם הרשתות עובר שינוי * טכנולוגית SD-WAN מייעלת את רוחב הפס * האצת השינוי מתגברת עקב מעבר ארגונים לעבודה מרחוק * ראיון עם אבי זוהר, מנהל מוצר VMWARE

אבי זוהר, מנהל מוצר DELL VMWARE בחטיבת פתרונות לעסקים, בראיון מיוחד לקראת כנס VMware השנתי, מתאר את השינוי שעוברות חברות בישראל.

אבי זוהר: "בימים אלה, כשכולנו עובדים ממקומות שונים (כמו הבית שהפך ל"משרד מרוחק"), הבטחת חווית משתמש איכותית קשה מאי פעם. רשתות מסורתיות כבר אינן יעילות, יקרות ולא מספקות גמישות נדרשת לסביבות העבודה, מרובות אפליקציות או מבוססות ענן.

מהי יתרונות ותועלות בשימושי ה- (SD-WAN (Software Defined Wan?
אבי: טכנולוגיה מהפכנית זו מאפשרת לארגונים ליצור רשת פרטית מוצפנת על גבי תשתיות שונות כגון אינטרנט, סלולר וקווים ייעודיים. הפתרון מקנה חסכון בעלויות, שיפור רמת האבטחה, יכולות ניתוב מבוססות אפליקציה וגמישות יוצאת דופן לשינויים מערכתיים ברשת ממקום מרכזי אחד בענן.  גם במקרים של העברת יישומים ונתונים מהדאטה סנטר הפרטי אל הענן, ומענן אחד למשנהו ה SD WAN  מהווה מעין גשר שמספק יכולת זו באמצעות קישוריות רשת WAN גמישה ומאובטחת.
טכנולוגית SD-WAN של חברת (VMware by VeloCloud) מבטיחה שתשתית הרשת הארגונית תהיה גמישה מספיק להתמודד מול כל מכשול בלתי צפוי, לוודא שהעסק לעולם לא מקרטע ומנגישה למנהלי ה- IT תמונת מצב חכמה של כל הקווים, כולל כלים לניהול חכם יותר של כל הרשת הארגונית ומענה מותאם לאפליקציות על גבי הרשת.

מה רמת המורכבות בשימוש ב SD WAN – הטמעה, תשתיות וניטור הרשת?
הפתרון מסתמך על טכנולוגיה המבוססת ליצירת רשת פרטית מוצפנת (Overlay) בצורה אוטומטית על גבי תשתיות שונות כגון אינטרנט, סלולר וקווים ייעודיים. זאת, תוך מימוש טכנולוגיה לדגימת הקווים השונים כדי לסייע בהחלטות ניתוב מבוססות אפליקציה ושינויים מערכתיים ברשת באמצעות ממשק מרכזי לניהול שליטה ובקרה.

השימוש בטכנולוגיה זו לא מצריך הטמעה מורכבת בכל הסניפים, לא דורש החלפת תשתיות הקווים וחוסך בשליחת טכנאים – כל זאת מבלי  להתפשר על איכות שירותי ״זמן אמת״ חשובים בארגון כגון הווידאו, האודיו ושאר האפליקציות הארגוניות.

בשורה התחתונה, מוסיף זוהר: ה-SD WAN  מייעל את רוחב הפס בעלות נמוכה ואבטחה גבוהה. ארגונים שכבר הטמיעו את הפתרון של VMware SD-WAN, מדווחים על חסכון משמעותי בעלויות, קיצור והתייעלות משמעותית בזמנים של הקמת סניף חדש. שימוש במערכת הניהול המרכזית ויכולות הניטור מרחוק, מסייעים לניצול מקסימלי של קווי ה- WAN, מניעות אובדן מידע ואבטחתו בין הסניפים השונים. בנוסף, השרות מאפשר גישה מאובטחת לשירותי Public Cloud AWS, Azure, Google  ועוד.

מהו היתרון של בזק בינלאומי ב- SD-WAN ?
אבי: כחברת ה IT והאינטגרציה המובילה בישראל שרותי ה- WAN הם הבסיס של בזק בינלאומי והמומחיות שלה.
בזק בינלאומי מציעה עבור הארגונים פתרון שלם מקצה לקצה, שהוא הטוב ביותר שהשוק יכול להציע –בזכות השעות הרבות שהושקעו בעבודה על הבחינה והיישום של פתרון זה והניסיון הרב בניהול רשתות ארגוניות של החברות הגדולות בישראל וברחבי העולם.

מעוניינים לשמוע עוד פרטים?
אנחנו כאן בשבילכם – אבי זוהר, מנהל מוצר DELL & VMWARE
aviz@bezeqint.co.il

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם