בזק בינלאומי ו F5 – שיתוף פעולה מנצח, גם מול הקורונה

חברת F5 ובזק בינלאומי משלבות ידיים לתמיכה בלקוחות בתקופת הקורונה

משבר הקורונה הוביל ארגונים רבים לבצע היערכות טכנולוגית מחודשת, שתאפשר להם להתמודד עם האתגרים המורכבים של ריחוק חברתי ושוק לא יציב. בתוך כך, חברות רבות יצאו לפרויקטי טרנספורמציה דיגיטלית, תקשורת ואבטחת מידע, שיאפשרו המשך עבודה רציפה ואיכותית תחת אילוצי המשבר.
על מנת להצליח בפרויקטים מסוג זה, נדרש שיתוף פעולה בין יצרני הפתרונות הטכנולוגיים וחברות האינטגרציה, המבצעות את הפרויקטים בפועל ולומדות את הארגון ואת תהליכי העבודה שלו.
יצאנו לראיין את מוטי בן שושן, מנהל השותפים ב-F5 לאזור ישראל, יוון וקפריסין, ואת שלומי כהן, מנהל פעילות אבטח מידע, בבזק בינלאומי על מנת ללמוד על שיתוף הפעולה בין החברות.

ספרו על הפעילות של בזק בינלאומי ועל שיתוף הפעולה עם F5

בן שושן: "F5 ובזק בינלאומי פועלות בשוק הישראלי למעלה מ-15 שנים עם עשרות לקוחות משותפים מכלל המגזרים, בהם תעשייה, היי-טק, פיננסים ועוד. שיתוף הפעולה הניב פרויקטים מקיפים בתחומי גישה, פיתוח אפליקציות, ניהול תעבורה ואבטחת מידע. בזק בינלאומי יודעת לשלב את סל הפתרונות שלנו בסל הפתרונות שלה ולספק ללקוחות פרויקטים מקצה לקצה החל מתשתיות אינטרנט, דרך תקשורת וכלה באבטחת מידע. השותפות מצליחה ביותר ושוברת שיאים משנה לשנה תוך ששני הצדדים משקיעים רבות במשאבי הנדסה, מכירות, שיווק ואסטרטגיה".

כהן: "בזק בינלאומי פועלת בשוק האינטגרציה שנים ארוכות עם אלפי לקוחות ופרויקטים גדולים וחשובים רבים. אנחנו משקיעים משאבים רבים ואנרגיה כדי לתת ללקוחות שלנו את הפתרונות הטובים ביותר עם השירות האיכותי והמקצועי ביותר. דובר רבות על אג'יליות, היכולת להיות גם גמיש וגם זריז. הדבר שמשאיר את בזק בינלאומי כל כך הרבה שנים רלוונטיים בתחרות הקשה הוא העובדה שהיא קשובה ללקוח, לומדת את הצרכים, משנה ומשתנה בהתאם לדרישות השוק, אבל גם נאמנה לדרך. F5היא ללא ספק שותפה אסטרטגית ומשמעותית עבורנו ושיתוף הפעולה עם החברה מאפשר לנו לספק ללקוחותינו פתרונות מובילים מהחזית הטכנולוגית".

מהם האתגרים העיקריים עימם מתמודדים לקוחות שלכם בימים אלו של המשבר וחוסר וודאות במשק?
כהן: "בעקבות המשבר והמעבר לעבודה מרחוק, צריכת רוחבי הפס גדלה באופן משמעותי ולקוחות נדרשו להיערכות בזמן אפס. בתקופה זאת שמנו דגש על חיבור מרחוק ומתן גישה למשאבי הארגון מכל מקום ובכל זמן בצורה מאובטחת, קלה ומהירה. פתרונות F5 מאפשרים ללקוח לקבל את הזמינות לה הוא נדרש כאשר התעבורה מוגנת ומוצפנת, כך שהמשתמשים מקבלים שירות וגישה לארגון והמנמ"ר זוכה לשקט נפשי בהיבט הזה של אבטחת המידע"

בן שושן: "המעבר בעולם להון אפליקטיבי קיבל דחיפה משמעותית בתקופת הקורונה, כשהחיים של כולנו הפכו לתלויים בדיגיטל. לכן, בתקופת המשבר עלו שני אתגרים עיקריים – הראשון הוא ניהול תעבורה וגישה ליישומים. האתגר השני הוא אבטחת המידע ליישומים הללו, מאחר שהאקרים אופורטוניסטים רבים ניצלו את המשבר על מנת לתקוף ארגונים, בזמן שעובדים רבים עבדו מרחוק ללא אבטחת מידע הולמת. עסקים רבים, המבוססים על יישומים, האטו את תהליכי הפיתוח ונדרשו להתאמות בזמן אפס על מנת להיערך ולשחרר את האפליקציה לשוק".

כיצד F5 עונה על האתגרים הללו ואיזה הצעות ייחודיות היא מציעה בימים אלו ללקוחות?
בן שושן: "F5 משלבת ידיים עם השותפות שלה על מנת לסייע לארגונים בתקופה זאת עם מודלים שמספקים מהירות וגמישות בניהול משאבי מערכות המידע. לצד תרומה שביצעה F5 למוסדות בריאות ומלכ"רים שנמצאים בחזית המאבק בקורונה, אנחנו מציעים את צריכת התשתית האפליקטיבית במודל של תשלום לפי דרישה, דבר שמסייע לשותפים שלנו לתמוך בלקוחות בצורה מיטבית. בזק בינלאומי יודעת ליישם את הפתרונות והמודלים הייחודיים שלנו בזמן אפס עבור לקוחות רבים וכך תומכת בהם בעת שהם עולים בחזרה על דרך המלך".

כהן: "בהיבט הטכנולוגי, F5 מציעה ללקוחותיה פתרון חיבור מרחוק במודל ה-Zero Trust, עם יכולות מתקדמות והטמעה פשוטה. יתרון נוסף הוא יכולת התממשקות עם מגוון רחב של ספקי צד שלישי, כך שניתן לבצע אינטגרציה של הפתרון בצורה מהירה וקלה. מלבד זאת, שירותי ה-SaaS מאפשרים צריכה קלה, פשוטה ומהירה.

"בעולם דיגיטלי שבו אנו נמצאים של ריבוי אפליקציות ומעבר לענן, אי ודאות היא שיגרת יומו של מנהל אבטחת המידע, בין אם מדובר ב-Shadow IT ובין אם מדובר בקושי לעקוב אחר האפליקציות הרבות. בעזרת הטכנולוגיה של F5 אנשי ה-IT יכולים לפקח על האפליקציות, להגן עליהן ובו בזמן לשפר את חוויית המשתמשים. הסביבות היום ברובן היברידיות ומצריכות טיפול במספר וקטורים בו זמנית לכן יש צורך לתת מענה פרטני לכל סביבה וסביבה ובו בזמן לייצר שקיפות, בקרה וקורלציה בין כל הסביבות".

מה היתרון היחסי של F5 על פני המתחרים וכיצד מתבטאת ההשקעה של בזק בינלאומי בשיתוף הפעולה עם F5?
כהן: "חדשנות, חדשנות ועוד חדשנות. עם סביבה מרובת אפליקציות וסביבה היברידית, בה חלק מהאפליקציות נמצא בארגון וחלק בענן, הארגון נמצא תחת ערפל כבד. המצב הזה מקשה מאוד לתכנן קדימה ולהיערך, הן מול האתגרים העסקיים והן אל מול צורכי אבטחת המידע והבקרה. כדי לתכנן קדימה חייבים לבצע מיפוי והבנה של הסיכונים, רמת החשיפה והאזורים החשופים.

F5 היא בעצם Business Enabler – בעזרת F5 ניתן לשפר את רמת האבטחה באזורים החשופים תוך שמירה על חוויית המשתמש המתבטאת בגישה, אבטחה ויכולת התרחבות. שילוב היכולות הללו הופך את הארגון לפרודוקטיבי הרבה יותר".

בן שושן: "לבזק בינלאומי יש את הארכיטקטים והמהנדסים מהטובים בארץ, ששולטים ומכירים היטב את מכלול הפתרונות של F5, דבר שמאפשר להם להתאים את הפתרון האופטימלי שיענה על צורכי הלקוח. האתגר הוא גדול יותר מכיוון שאתה לא יכול להסתכל על הפתרון רק בהיבט הטכנולוגי אלא אתה גם נדרש להבין את הצרכים העסקיים של הארגון, להכיר את האג'נדה שלו ולאן הוא רוצה להגיע בטווח הקצר ובטווח הארוך. במילים אחרות, הטכנולוגיה היא לא מטרה אלא רק אמצעי שצריך להביא את הארגון למימוש האסטרטגיה שלו".

תנו טיפ אחד חשוב לארגון העומד כיום לפני פרויקט הטמעת פתרון העברת יישומים/וירטואליזציה/אבטחת מידע.
כהן: "ה-Time to Market הוא נושא קריטי לארגון, במיוחד בשוק כל כך תחרותי ובקצב האירועים והשינויים שאנו חווים בתקופה מאתגרת זו. אין זמן מיותר לבזבז ומה שרלוונטי היום אולי יהיה רלוונטי פחות כבר מחר. בעולם שכולו מתנהל סביב אפליקציות, המפתחים רוצים לסיים את הפיתוח במהירות ולעלות לאוויר ולכן הם פחות מתמקדים באבטחת האפליקציה. אך ככל שיש יותר אפליקציות בארגון, כך העסק חשוף הרבה יותר לחדירות, למתקפות ולגניבת מידע. על מנת לטפל באתגר זה אתה חייב לענות על שלושה פרמטרים: גישה, זמינות ואבטחת מידע, כלומר לתת גישה למידע, לאפשר זמינות לנתונים בכל זמן ובכל מקום ולבסוף גם לדעת להגן על הנכסים כך שלא יגיעו לידיים הלא נכונות".

בן שושן: "הבחירה בשותף הנכון לפרויקט היא אקוטית. חשוב לבחור בשותף בעל ניסיון בפתרונות שיספק את המענה משלב האפיון והמכירה דרך הביצוע וכלה בשירות שלאחר מכן. בתקופה הזאת של חוסר וודאות, לקוחות מחפשים שותפים לטווח ארוך, חזקים, יציבים ואמינים, עם חוסן כלכלי וניסיון רב. זה לא הזמן לצאת להרפתקאות קצרות טווח".

רוצים לדעת עוד?
אנחנו כאן בשבילכם – שלומי כהן, מנהל פעילות אבטחת מידע בזק בינלאומי
shlomic@bezeqint.co.il
050-4014856

Share