הכירו את צוות IR – יחידת המומחים למתקפות סייבר

העידן הנוכחי הביא עמו עליה בהיקף מתקפות הכופרה * כל ארגון יכול למצוא את עצמו מתמודד עם נזקים כספיים עצומים כתוצאה ממתקפות הכופרה * כדי לתת מענה מהיר ומקצועי דרושה התערבות של המומחים הטובים ביותר למתקפות אלו * הכירו את צוות ה IR של בזק בינלאומי ופורס מאז'ור – המומחים לטיפול במתקפות הסייבר

הזינוק במתקפות כופרה בעידן הקורונה
מאז פרוץ מגיפת הקורונה חלה עלייה של 47% בהיקף מתקפות כופרה, זאת בנוסף לעלייה של 100% בהשוואה בין הרבעון הראשון השנה לזה המקביל לו ב-2019, כך על פי חוקרי חברת מחקר מגזר הבנקאות קואלישן (Coalition).
הסיבה העיקרית לגידול בהיקף מתקפות הכופרה ובחומרתן, ציינו החוקרים, הייתה מעבר לעבודה מרחוק וניצול של ההאקרים את הגישה מרחוק. הם הגדירו את החדירה לחשבונות הדואר, מניפולציה על חשבוניות וזיוף דומיינים כטכניקות המתקפה הנפוצות ביותר באירועי הונאה של העברת כספים.

בעידן הנוכחי, האקרים פליליים מכוונים לכלל סוגי הארגונים והחברות. בעוד שארגונים גדולים היו בסיכון גבוה פי חמישה לתביעות מאשר ארגונים קטנים, הרי שחומרת ההפסדים עמדה לעיתים קרובות על מאות אלפי דולרים ללא קשר לגודל הארגון. מצב זה מדגיש את ההשפעה הכספית הבלתי מידתית של אירועי סייבר על עסקים קטנים.

יתרה מזאת, ההאקרים הפנימו שפריצה למערכות של עסק קטן משתלמת הרבה יותר מניסיונות חדירה מתישים ומאתגרים לגופים גדולים. הארגונים הגדולים מוגנים יותר ומכינים עצמם להתאוששות מאירועי סייבר, מאידך העסקים הקטנים פחות מוגנים, ולכן קל יותר לחדור למערכות שלהם והסחיטה הכספית צפויה להיות קלה יותר.
לפי מחקר שפרסמה חברת CoveWare כ-15% מתקיפות הסייבר בעולם הן כלפי עסקים של עד 10 עובדים, 40% מהתקיפות הן כלפי חברות שמעסיקות עד 100 עובדים.
במילים אחרות, למעלה ממחצית מתקיפות הסייבר מכוונות לעסקים קטנים ובינוניים. הכתובת על הקיר.

לפרטים על שירות ה Cyber Cover של בזק בינלאומי

החשיבות של ניהול אירועי סייבר ע"י מומחים
מתקפות הסייבר האחרונות שפקדו את ישראל הוכיחו עד כמה ניהול אירועי סייבר ובלימת מתקפות האקרים דורשים היכרות מעמיקה ורבת שנים של תשתיות מחשוב בעולם העסקי, ידע ניהולי ויכולות טכנולוגיות. בעקבות החשיפה התקשורתית של מתקפות אלו, לסיכון הסייבר נוסף נדבך מסוכן לא פחות ליציבות העסקית – הזרקור התקשורתי שמופנה לכל תקיפת סייבר, גם במקרה בו מדובר בחברה קטנה שאיש לא היה חושב לסקר לפני חודשים ספורים. ניהול האירוע על ידי גורם חיצוני ומקצועי מאפשר ניתוח מחושב של היקפי האירוע, הגדרת סדרי עדיפויות, בלימת המתקפה, צמצום הנזקים והשבת החברה לפעילות במהירות האפשרית.
כאן נכנס לתמונה צוות ה IR (ר"ת של Incident Response Team) שהוא למעשה הימ"מ של מתקפות הסייבר.
בדיוק כפי שיחידת הימ"מ הוקמה בשנות השבעים כדי לתת מענה לפיגועי חטיפה ומיקוח, כך צוות ה IR נותן מענה מיידי ומקצועי לטרור הסייבר.
במסגרת ניהול האירוע, צוות ה-IR יפעל לאיתור מקור התקיפה, המניעים והאחראיים, כולל בחינת האפשרות שמתקפת הסייבר התאפשרה על רקע רשלנות צד ג’, כמו למשל ספק שמחובר למערכות החברה, התרשל ובכך פתח את הדלת לפורצים הזדוניים.  השיקום וסגירת הפרצות במסגרת הטיפול במתקפה מתבצע תוך התחשבות בסדרי העדיפויות העסקיים של החברה והאילוצים התפעוליים. בתום האירוע מקבלת החברה שורת המלצות לצמצום סיכוני אבטחת המידע והישנות של תקיפת סייבר נוספת.

לפרטים על שירותי הסייבר של פורס מאז'ור

פורס מאז'ור – צוות ה –  IR המוביל בתחום
פורס מאז’ור (Force Majeure) היא אחת מחברות ה-IR המובילות בישראל ונבחרה על ידי מרבית חברות הביטוח בישראל כצוות התגובה לטיפול חירום במתקפות סייבר.
דן לוינסון, סמנכ"ל חברת הסייבר פורס מאז'ור, מרחיב: " פורס מאז’ור מתמחה בתחום שירותי הסייבר למעלה מעשור. השירותים שלנו כוללים מענה של 360° לצרכי ארגונים, רשויות וחברות כמו הגנת סייבר, חקירות במרחב הסייבר וצוות תגובה לאירועי סייבר – אשר מספקים פתרון מקיף ותפיסה רב מערכתית רחבה לצמצום החשיפה לסיכוני סייבר, בלימתם בעת מתקפה וחקירה מעמיקה שלהם."
לדברי לוינסון, פורס מאז'ור הובילה וניהלה אלפי חקירות ואירועי סייבר החל מייעוץ ותגובה בעת חשיפת האירוע, הכלה ובידוד הזירות הפגועות, התאוששות, שחזור ושיקום ועד ביצוע חקירות פורנזיות מקיפות וליווי ההליך המשפטי כעדים מומחים. ניסיון רב שנים זה אפשר לחברה לקבל הסמכה לטיפול בתקיפות סייבר על ידי המבטחים המובילים באיחוד האירופי ומוסמך על ידי מערך הסייבר בביקורת סייבר לשרשרת האספקה.

לפרטים על שירותי הסייבר של פורס מאז'ור

מומחה הוא אדם שיודע הרבה מאוד, על מעט מאוד
הניסיון המקצועי והעסקי של פורס מאז'ור הוא מהעמוקים והמקצועיים שניתן למצוא בשוק.
לוינסון מרחיב: "כחברת סייבר שפועלת למעלה מעשור, יש לנו הכרות מעמיקה עם שלל האיומים והסיכונים של נזקי סייבר באספקטים נרחבים, ובכלל זה אירועי סחיטה וכופר, השבתת שירות, ריגול עסקי, זליגת מידע ארגוני, הונאות סייבר, דליפת מידע רגיש, הכרות מעמיקה עם היבטים רגולטוריים, דוגמת תקנות הגנת הפרטיות ו-SOX, גניבת סודות מסחריים ופעילות זדונית של "האויב הפנימי" – עובדים מתוך הארגון אשר פועלים על מנת לגרום לנזקים או לגנוב מידע רב ערך במעבדות הסייבר של פורס מאז’ור יכולות מתקדמות ופורצות דרך של שחזור מידע ופריצת הצפנות , אשר מביאות לפיצוח חקירות דיגיטליות ואירועי סייבר מורכבים.

לפרטים על שירותי הסייבר של פורס מאז'ור

שירות Cyber Cover של בזק בינלאומי – מעטפת האבטחה המושלמת
צוות המומחים של פורס מאז'ור הם חלק אינטגרלי משירות ה Cyber Cover של בזק בינלאומי הכולל מעטפת הגנה מורחבת מגובה בביטוח סייבר לארגונים השונים. בזכות שירות זה זוכה העסק הקטן והבינוני למעטפת אבטחה ומומחי סייבר אשר ניתן למצוא בדרך כלל רק בחברות ענק עתירות משאבים כלכליים:
1) הגנה על תחנות הקצה באמצעות שירות Zone Alarm של צ'ק פוינט, פתרון רב שכבתי המגן על נקודות הקצה מפני התקפות סייבר וכופר גם כשהמחשב אינו מחובר לרשת הארגונית.
2) יחידת תגובה לאירועי סייבר מבית פורס מאז'ור, המספקת מענה בזמן אמת מפני פגיעה בעסק על-ידי מתקפת סייבר – מזיהוי התקיפה ובלימתה, דרך תשלום דמי הכופר, שחזור הקבצים שהוצפנו וניקוי הזירה מהנוזקות וכלי התקיפה של ההאקרים ועד החזרת העסק לפעילות שגרתית.
3) שיפוי כספי ותשלום כופר במסגרת ביטוח סייבר מיוחד הכולל שיפוי עסקים בגין נזקים כספיים שנגרמו כתוצאה ממתקפות סייבר.

שירות זה הוכיח את יעילותו בהגנה מפני מתקפות סייבר ובתגובה מהירה ומקצועית במקרה של מתקפת סייבר שעלולה להשבית את העסק שלכם.
בעידן שבו משתמשי הקצה והמשאבים הביתיים שלהם כבר משמשים כמטרות עבור פושעי הסייבר, התוקפים המתוחכמים מתכוונים להשתמש בהם כמקפצה גם לדברים אחרים בהמשך ולכן חובה על כל עסק קטן ובינוני להקדים תרופה לתקיפה ולהיערך כראוי בעזרת שירות ה Cyber Cover  הייחודי של בזק בינלאומי.

לפרטים על שירות ה Cyber Cover של בזק בינלאומי

רוצים לשמוע עוד ?
אנחנו כאן בשבילכם –
נופר לוי מתנה, מנהלת מוצר שיווק עסקי בבזק בינלאומי  – NofarLev@bezeqint.co.il

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם