The value of private connectivity to the cloud

גישה פרטית לענני המחשוב הציבוריים הגלובליים

הענן יכול לספק ערך עצום לארגונים למגוון מקיף של שירותים ויישומים עסקיים חדשניים. עם זאת, הענן ויכולותיו אינן קיימות בוואקום. על מנת למקסם את המשאבים הדרוש לארגונים, יש לבחון את הקריטריונים נוספים וקריטיים, כולל המודל של רשת התקשורת אל הענן כך ש תספק את הקישור הטוב ביותר לדרישות העסקיות של הארגון.

אומנם האינטרנט הציבורי הוא דרך נוחה לספק את שירותי ענן אך לעתים קרובות הוא אינו מתאים לדרישות אבטחת מידע ובוודאי לדרישות הביצועים של הארגון. כתוצאה מכך, ארגונים משתמשים באופן גובר בקישוריות פרטית ישירה לענן כדי לספק גישה מהירה לשירותים ויישומים עסקיים מרכזיים.

ההבדל בין ענן פרטי לציבורי

בניגוד לענן ציבורי, המשמש לקוחות רבים בו זמנית והמעניק לכל המשתמשים בו שירותים סטנדרטיים בלבד, משמש כל ענן פרטי ארגון אחד בלבד. לארגון המתארח אפשרות קביעת זהותם של המשתמשים בו וחלוקת הרשאות כניסה שונות למערכת עבור שותפיו לעסקים, אולם, בעקרון, מדובר בפלטפורמת ענן המשמשת והשייכת לארגון-בעלים אחד בלבד. ארגון או בית עסק המשתמש בפלטפורמת ענן פרטי, אינו חולק משאבים עם משתמשים אחרים ואינו מוגבל לסטנדרטים המוצעים על גבי עננים ציבוריים רבי משתמשים.

שאלת השאלות – לאיזה ענן אתם זקוקים?

בניגוד לפלטפורמות הענן הציבוריות, הממוקמות באתר הארגון אליו הן שייכות, פלטפורמות ענן פרטי ממוקמות לפי צרכי הלקוח באתר שבבעלותו או באתרה של ספקית השירות. ההחלטה לגבי כדאיות או נחיצות סוג הענן לארגון, אינה החלטה של מה בכך. לשימוש בפלטפורמת ענן פרטי יתרונות רבים, אולם השיקולים לבחירתו משתנים בין ארגונים שונים ותלויים בגודל הארגון, המבנה העסקי שלו, תוכנו העסקי (מהות תהליכי הליבה שלו), צרכיו ותהליכי העבודה שלו.
עבור ארגון הפועל וירטואלית באופן חלקי בלבד ושאינו זקוק לשימוש בפלטפורמת ענן לצרכי עבודתו השוטפת, הצורך בפלטפורמת ענן פרטי נמוך הרבה יותר, מאשר לארגון העוסק במסחר אלקטרוני באופן שוטף כחלק הארי של עבודתו. הארגון הראשון יוכל להסתפק בפלטפורמת ענן ציבורי ולהחליט על מעבר לענן פרטי במידה והתהליך העסקי היומי שלו יהפוך לאלקטרוני יותר. עבור הארגון השני, לעומת זאת, חשיבותו של השימוש בפלטפורמת ענן פרטי היא גבוהה, מאחר ופלטפורמה זו מקנה לעבודתו השוטפת יתרונות וערכים מוספים, אותם לא יוכל לקבל כעת בשימוש בענן הציבורי.

הסיבות לבחירה בחיבור ישיר ופרטי לענן גלובלי

1.הגנה על תעבורת המידע הקריטית
אבטחת מידע היא שיקול מרכזי כיום גם בקרב הדרג הניהולי ולא רק צוותי ה IT  ומהווים שיקול משמעותי בבחירת קישוריות פרטית לשירות הענן. חברות וארגונים עם קישוריות פרטית יכול  להגן על מידע קריטי באמצעות בידודו מתעבורת האינטרנט. יכולות אבטחה אלה מספקות לחברות גם את היכולת לעמוד טוב יותר בדרישות הרגולטוריות המחמירות.

2.ביצועים אופטימליים
סיבה מרכזית נוספת לכך שהארגון בוחר בקישוריות פרטית היא הבטחת אספקה ​​איכותית של שירותים ויישומים. MPLS מאפשר להפריד בין תעבורת המידע לפי סוגי השימושים. תיעדופים והפרדה לפי סוג שירות תבטיח כי יישומים שהם רגישים יותר לזמני שיהוי יקבלו עדיפות גבוהה יותר ומבטיחים חווית משתמש טובה יותר ליישומים בענן

3.גמישות ופשטות
ארגונים יכולים להתאים באופן דינמי את רוחב הפס למספר גדל והולך של עננים או לשנות את קיבולת הקישוריות על פי דרישה. קישוריות פרטית לענן היא גם אופציה אטרקטיבית לארגון שיש לו תעבורת מידע בסדרי גודל גבוהים, ארגונים המנהלים גופי מחקר ופיתוח הדורשים הפעלה מהירה של סביבה חדשה או לקצר זמנים של תהליכים: תהליכי לימוד מכונה או מחשוב עתיר ביצועים High Performance Computing – HPC) ) – בהם נדרש הרבה כח מחשוב לזמן קצר.

4.יעילות וחיסכון
חברות יכולות לפצל את תעבורת הרשת בין שימושים מקומיים לבין שימוש בחיבור פרטי וגישה ציבורית לאינטרנט. גישה זו מבטיחה ביצועים מיטביים לשירותים קריטיים בענן לבין השירותים העסקיים אחרים המסתפקים בשירותי גישה כגון פס רחב.

עופר פיבושביץ, מנהל אגף שיווק עסקי

מעוניינים לשמוע עוד פרטים? מוזמנים ליצור קשר עם דורון מידן, מנהל פעילות הDATA  בבזק בינלאומי  DoronM@bezeqint.co.il

 

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם