צעד קדימה לפני כולם – פתרון התקשורת האלחוטית שכובש את העולם

כל ארגון כיום זקוק לפתרון שיסייע לו לנהל את תשתיות התקשורת ואבטחת המידע הארגונית בענן *
פתרון Cisco Meraki משמש כמערך IT מלא הכולל WiFi חכם, אבטחת מידע, מתגי תקשורת, מצלמות ומערכת ניהול מרכזית בענן * ניר וקשי, מנהל פעילות Cisco בבזק בינלאומי, מתאר איך מערך ה- IT בארגון נהנה מפורטל אחוד שמאפשר לו לנהל, לעקוב ולשלוט על תשתיות ה- IT בארגון ממקום אחד

עסקים רבים מחזיקים ברשותם כמה מערכות תקשורת וכל מערכת תקשורת מנוהלת בצורה אחרת. בזק בינלאומי וחברת סיסקו משתפות פעולה ע"מ לספק מענה לצורך של ניהול אחיד ומאובטח של כל מערכות התקשורת ובענן ומציגות את פתרון Cisco Meraki.
פתרון זה נבנה בצורה שבה כל שירותי הטלפוניה, הרשת המקומית (LAN), הרשת המרחבית  (WAN) , הרשת האלחוטית (WiFi) והרשת הסלולרית (אם יש) וכל רשת אחרת הקיימת בעסק (למשל של מצלמות אבטחה), נמצאים תחת אותה מעטפת של ניהול ושליטה.

לפתרון המיראקי ישנם מספר יתרונות בולטים ובהם: ניהול ובקרה בענן באמצעות Dashboard מרכזי עם גישה מלאה בפורטל אישי וגם מהמכשירים הניידים, שמאפשרת בין השאר זיהוי מידי וטיפול בתקלות מרחוק, לצד יכולות התקנה מרחוק של האפליקציות הארגוניות.

יתרון נוסף משמעותי מגיע בדמות יכולות אבטחת מידע מתקדמות המוגדרות בלחיצת כפתור ומאפשרות חיבור מאובטח של כלל סניפי הארגון, גם המרוחקים ביותר. יכולות האבטחה המתקדמות מספקות הגנה מפני תקיפות סייבר, VPN ,Source Fire IPS ,Anti-Malware, פתרון למניעת מגוון התקפות כופר שונות (Ransomware) ועוד.

היופי בפתרון Meraki הוא הפשטות והגמישות
"בכל ארגון כיום עובדים עם מגוון מכשירים נייחים וניידים שמתחברים לרשת הארגונית", מסביר ניר וקשי, מנהל פעילות Cisco בבזק בינלאומי. "ארגונים הבינו שסמארטפון זה לא רק טלפון, אלא כלי עבודה לכל דבר ועניין, ולכן חשוב שבכל ארגון ובכל אתר של הארגון תהיה רציפות מבחינת התקשורת האלחוטית. היופי בפתרון Meraki  הוא הפשטות והגמישות: המערכת פועלת ב Plug And Play –  הכול נמצא בענן, ומנהל ה IT לא צריך להתעסק עם יותר מדי ציוד ותשתיות כדי להטמיע אותה בארגון. ישנו ממשק אחד שמנוהל, כאמור, בענן, במקום אחד, ואפשר לגשת אליו מכל מקום".

ניר וקשי, מנהל פעילות Cisco בבזק בינלאומי

וקשי מרחיב לגבי היתרונות של השירות עבור ארגונים בעלי מספר סניפים ואתרים:" הפתרון שמציעה מערכת Meraki מאפשר ללקוח Access Point (גישה למערכת האלחוטית) מכל אתר של החברה (סניף חדש וכו') שנמצא בנקודה כלשהי בארץ, או אפילו בחו"ל, ולהתחבר בעזרתה אל רשת ה-WIFI הייעודית שהוקמה. נקודת הגישה החדשה תופיע מיד בממשק של המערכת, והיא יכולה לשמש את אותו אתר/סניף מעתה והלאה. אם למשל המנכ"ל מחובר לרשת ה-WIFI במשרד ונוסע לבקר בכמה סניפים אחרים – הוא עדיין מחובר בכולם דרך אותו משתמש מאחר וזו אותה רשת  WIFI, למרות שפיזית האדם נמצא במקום אחר".

שינוי אמיתי בדרך בה ארגונים צורכים פתרונות תקשורת קווית ואלחוטית

יתרונות נוספים של פתרון Meraki מצויים במגוון מתגי תקשורת המאפשרים להקים רשתות עתירות ביצועים, שיוצרות חיבור גמיש אל ליבת הרשת, באמצעות רוחב פס זמין וכן יחידות אלחוט WIFI התומכות בתקני ההצפנה הגבוהים ביותר ומאפשרות איכון מיקום פיזי של המשתמשים (LBS = Location Based Services).

פתרון Meraki מעניק ללקוחות מגוון יכולות לשיפור ביצועי הרשת ולניהול מערך ה-IT הארגוני מהענן מרחוק. מדובר בניהול יעיל של תשתיות הארגון דוגמת איסוף נתונים בזמן אמת גם מרחוק, לצד פתרונות אנליטיקה למשתמשים: יכולת מעקב תעבורה ומיקום ללא צורך בהוספת רישיונות או רכיבים לפתרון, ניהול ותיקון תקלות מהענן: הוספת יכולות, תכונות ועדכוני אבטחת מידע ללא צורך בשדרוגי תוכנה או רישוי נוסף.

Cisco Meraki

וקשי מדגיש את החשיבות של הפתרון עבור הארגונים השונים: "למעשה, פתרון המיראקי מאפשר ניהול ובקרה" קצה לקצה" של כל מערך הIT  של הלקוחות, חוסך את הצורך לפניה ליצרנים שונים ונותן מענה שלם לכל צרכי התקשורת בארגון". הוא מוסיף ומרחיב: "פתרון ייחודי זה מחולל שינוי אמיתי בדרך בה הלקוחות העסקיים של בזק בינלאומי צורכים פתרונות תקשורת קווית ואלחוטית ופתרונות אבטחת מידע מתקדמים, בשילוב מערכות אנליטיקה וניהול תעבורה, באופן מרכזי ומהענן."

אם כבר מיראקי אז רק דרך בזק בינלאומי

כאשר ארגון מחליט להטמיע את פתרון המיראקי, הוא זקוק לחברת IT שמכירה היטב את השירות, יודעת לאפיין את הצרכים הייחודיים של הארגון ובעלת ניסיון מוכח ומוצלח בהטמעת הפתרון.
אחד מסיפורי ההצלחה המוכרים יושם לאחרונה בחברת ברינקס המספקת פתרונות לוגיסטיים, בין היתר לגופים רבים בעולם הפיננסים.
בזק בינלאומי הקימה עבור ברינקס רשת אלחוטית שעומדת לרשות אלו שמגיעים לכלל מתקני החברה ומציעה להם גלישה מלאה, יציבות, אמינות – וכמובן מקסימום אבטחה. לכאורה מדובר בעניין פשוט, אך כארגון פיננסי הכפוף לתקנות רגולציה מחמירות, אסורה ההתחברות של כל התקן חיצוני לרשת הארגונית המרכזית, ועל כן היה מדובר במשימה מורכבת מאוד.

לדברי לאו קרוטר, מנהל התשתיות בברינקס, "רצינו להקים רשת אלחוטית שמיועדת למי שמגיעים אל הסניפים שלנו מבחוץ – אורחים, מתכנתים, מנהלים שמעוניינים לשבת בחדרי הישיבות, שומרים בסניפים ובמתחמים השונים שלנו. כל אלו מחזיקים בהתקנים שונים, מהלפטופ ועד לסמארטפון, ולא מתחברים לרשת של הארגון ונדרש להם פתרון.

"הרעיון היה להקים עבור ברינקס רשת WIFI שתהיה מנותקת לחלוטין מהרשת הארגונית שלהם, ושלא יהיו תלונות על ניתוקים תכופים", מתאר ניר וקשי. "הם התמודדו עם לא מעט תלונות כאלו, ונאלצו לאתחל את הנתב שוב ושוב, דבר שגרם להם לעבודה מסורבלת, לא יעילה ומיושנת."

המערכת הותקנה ע"י בזק בינלאומי בכל מתחמי החברה – בחיפה, בתל אביב, ברמת גן, בירושלים ובבאר שבע. קרוטר מסביר כי "מדובר ברשת אינטרנט פשוטה כמו שיש לכולנו בבית, וגילינו שבאמצעותה אנחנו מקבלים חיבור יציב, שעובד, ולא פחות חשוב: כזה שאינו מאפשר למשתמש מסוים לפרוץ להתקן של משתמש אחר ברשת".

קרוטר מסכם את השינוי שעברה חברת ברינקס לאחר ההתקנה של המיראקי: "פתאום ה-WIFI כן עובד, ואבטחת המידע נשמרת גם כאשר ישנם הרבה משתמשים. מעל לכול – הרשת הזאת, שאפשר להתחבר אליה בפשטות ובקלות, ממש כמו בבית קפה – מנותקת מהרשת הארגונית המרכזית של ברינקס, שזו הייתה החשיבות הכי גדולה מבחינתו ובזק בינלאומי סיפקו אותה בצורה מושלמת."

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם