Cisco IronPort delivers strong Email protection

הדואר האלקטרוני – פרצה קוראת לפושע סייבר

הדואר האלקטרוני הפך לכלי התקשורת החשוב ביותר בעולם העסקי הנוכחי. מדי יום יש תחלופה של מיליארדי הודעות דוא"ל ארגוניות בין מחשבים, טלפונים ניידים וטאבלטים. אך כגודל השימוש כך גם גדל פוטנציאל האיום,וככל שגדל השימוש בדוא"ל כך גדלים האיומים הקשורים לשימוש בדוא"ל, בעיקר לנוכח העובדה כי פושעי סייבר הופכים להיות חכמים ויצירתיים יותר מאי פעם. הם משתמשים בטקטיקות מתקדמות וממצאים דרכים חדשניות לפרוץ את הרשת בארגון, כאשר חלק מההתקפות הבולטות כוללות פישינג, זיוף או וירוס כופר.

זהירות ! Phishing
הסטטיסטיקה מראה שכיום 86% מכלל תעבורת הדוא"ל העולמית היא דואר זבל. ארגונים 'מופגזים' ללא הרף עם הודעות התחזות המנסות לפתות עובדים ללחוץ על קבצים מצורפים וכתובות אתרים זדוניות כאשר התוקפים "מהנדסים" הודעות באופן חברותי כדי להיראות מוכרים ואמין, לעתים רבות תוך שימוש בלוגו תואם ופורמטים מוכרים מה"נמען" המזויף. אם העובד בולע את הפיתיון ולוחץ על הקובץ המצורף או על הלינק הזדוני, התוקפים יכולים לקבל גישה למידע רגיש או אפילו לכלל המערכות.
קצת נתונים כדי להבין את גודל האיום:

  • 30 אחוז מדואר הזבל הוא Phishing (ניסיון לגניבת מידע רגיש על ידי התחזות ברשת)
  • 94 אחוז (!) מדוא"ל שהוא Phishing מכיל צרופות זדוניות
  • ההערכה היא שישנן למעלה מ 30 אלף התקפות Phishing באמצעות הדואר האלקטרוני מדי יום ברחבי העולם
  • ההפסד הישיר והעקיף לארגונים בינוניים הנגרם כתוצאה ממתקפת Phish מוערך ב $1.6 מיליון בממוצע מדי שנה

ההתקפות עולות מדרגה עם Ransomware
Ransomware היא שיטת התקפה אגרסיבית במיוחד וגוברת בנוף איומי הסייבר. התוקפים משתמשים בתוכנה זדונית כדי להצפין קבצים קריטיים בתוך הרשת, ובכך לשנות את המנעולים במערכת שלך וכן לפעולות משבשות. המתקיפים מונעים גישה למידע קריטי וסוחטים את החברות באמצעות דרישת כופר בתמורה לשחרור הנתונים.
קמפיין ransomware יחיד מייצר בממוצע 60 מיליון דולר מחברות וצרכנים, ההערכה היא כי מעל 9,000 משתמשים משלמים כופר לחודש, ולפי דוח של Verizon התקפות Ransomware הן סוג ההתקפה המהיר ביותר.

Cisco IronPort – המענה המושלם
פלטפורמת האבטחה של סיסקו עבור אימיילים הנקראת IronPort מציעה שכבות מרובות של הגנה כדי לחסום איומים המוסתרים בתוך קבצים מצורפים.
בראש ובראשונה פונקציית האנטי-ספאם מבטלת איומים באופן נרחב על ידי חסימת 99% של הודעות דואר זבל נכנסות. כל מה שלא נתפס על ידי האנטי-ספאם מעובד באמצעות שכבות מרובות של טכנולוגית אנטי-וירוס.
ה IronPort למעשה נפרשת על כל תשתית הדואר הקיימת בארגון, כך שכל דוא"ל שנשלח אל הארגון ומהארגון החוצה עובר דרך IronPort שמהווה את הנקודה האחרונה (התצורה הנפוצה ביותר) . ה IronPort מעבד את הדוא"ל ואם הוא מזהה משהו חשוד בקבצים מצורפים אז המייל נשלח בחזרה לשרת הדואר ממנו הוא נשלח

Cisco TALOS – איתור איומים 24/7

מי שרוצה את ההגנה הטובה ביותר, צריך את המודיעין הטוב ביותר. Cisco TALOS היא הרשת הגדולה ביותר לאיתור איומים בעולם, אשר מנטרת 35% מתנועת הדואר האלקטרוני העולמית, כולל 600 מיליארד הודעות דואר אלקטרוני ו -1.5 מיליון דוגמאות של תוכנות זדוניות מדי יום.

TALOS מספקת הגנה מעודכנת בכל עת ובכל מקום שבו היא מותקנת, זוהי פלטפורמה מובילה בזיהוי איומים ומוכרת באופן רשמי על ידי NSS Labs שמונה למעלה מ -250 מהנדסי תוכנה זדונית מיומנים, מומחי איומים ואנליסטים של פגיעות Zero-Day
TALOS תופסת איומים בתשתיות אבטחה מסורתיות באופן בו מערכות ניתוח אחרות לא יכולות לפעול ומספקת תצוגה של 24/7 מסביב לפעילות התעבורה הגלובלית, המאפשרת ל- Cisco לנתח חריגות, לזהות חדירות לרשת ולחשוף איומים חדשים. המערכת מעדכנת אוטומטית את פתרונות האבטחה של Cisco כל 3-5 דקות, כלומר, הגנת האיומים של הארגון מעודכנת תמיד, בכל דקה ונגד כל איום!

בזק בינלאומי בשיתוף סיסקו

רוצים לשמוע עוד ?

אנחנו כאן בשבילכם –

קובי מזרחי, מנהל מוצר אבטחת מידע בבזק בינלאומי – kobimi@bezeqint.co.il