איך להגן על ה-CTO? זליגת מידע כבר אינה איום

בעולם שבו אנחנו עובדים מהמשרד, מהבית, מבית הקפה ואפילו מבית המלון בחו"ל במהלך חופשה – הגישה לקבצים המשותפים חייבת להיות קלה, נוחה, ידידותית למשתמש ולא פחות חשוב: בטוחה. יצאנו לבדוק

דרופבוקס וגוגל דרייב הפכו מזמן לחלק משגרת העבודה שלכם, אבל גם לדרך הקלה ביותר לחדור למסמכים של הארגון שלכם ולקבצים רגישים ששלחתם במייל הענני. רבים לא יודעים זאת אבל עבודה בענן גלובאלי שאינו בשליטה מלאה של הארגון, חושפת אתכם לשורה של התקפות סייבר ומעמידה את העסק בפני סכנת קיום ממשית. בתוך שניות ניתן לחדור לכל הקבצים שלכם, למחוק את כל המידע של הלקוחות ולהרוס מוניטין שבניתם במשך שנים.

זה ממש לא חייב להיות גורל החברה שלכם

שיתוף פעולה ייחודי בין בזק בינלאומי לחברת CTERA שהוקמה על ידי יוצאי צ'ק פוינט ומתמחה באחסון נתונים וקבצים בעננים – הוליד מוצר חדשני שמאפשר לערוך, לשתף ולסנכרן קבצים מכל מערכת הפעלה, מכל מקום, מכל פלטפורמה שתרצו (מחשב נייד, טאבלט וסמארטפון) על ידי ממשק סופר ידידותי, קל ונוח לשימוש והכי חשוב: אלמנט אבטחת המידע הוא כל כך משמעותי כך שהמידע הרגיש של החברה שלכם "לא מטייל בעולם" ולא יוכל להגיע לידיים ועיניים עויינות.

זליגת מידע – האיום הכי גדול על העסק שלכם

דניאלה, 39, עורכת דין ממרכז הארץ, בדיוק סיימה לעבוד מהבית על אחד הפרויקטים החשובים של המשרד שלה. כמו תמיד, היא שמרה את החוזה בדרופבוקס כדי לאפשר למזכירה שישבה במשרד לערוך הגהה אחרונה ולהדפיס את המסמכים לצורך משלוח וחתימה. לאחר הפסקת צהריים קצרה היא שבה למחשב האישי שלה רק כדי לגלות שהגישה שלה לשירותי הענן נחסמה. למעשה הגישה של כל המשרד נחסמה. לאחר חקירה מעמיקה התברר שאחד העובדים העלה מסמך שהיה נגוע בווירוס לשירות הענן הפופולרי וגרם בשוגג להרס של עשרות תיקיות ולמחיקה של מחצית ממסמכי הארגון.

כיצד ניתן להתגונן מפני זליגת מידע?

"כמו שמתקינים אינטרנט עם גישה מאובטחת לעסק ולא משתמשים באינטרנט פרטי – כך צריך לנהוג עם הענן", אומר גלעד האן חוקר משטרה לשעבר ומומחה ולאבטחת מידע.
"כדי לאפשר רמה גבוהה של התגוננות חייבים למצוא פתרונות שיאפשרו עבודה של כמה חברי צוות על אותו פרויקט מבלי לאפשר גישה לגורמי פשיעה ולהאקרים לגעת במרכז העצבים של העסק". האן ממליץ לסגל מדיניות בנוגע לשיתוף המידע והגיבוי בענן: לספק הרשאות גישה רק למי שצריך ולצמצם פעילות בגוגל דרייב וטיפ אחרון והכי חשוב לדבריו: "מה שלא תעשו, תשאירו את השליטה בידיים של החברה שלכם". 
הפלטפורמה של "BI share" שירות שיתוף וסנכרון קבצים מאובטח בענן של בזק בינלאומי, מאפשרת בדיוק את זה – מנהל אבטחת המידע בארגון הוא זה שאחראי ב-100% על המידע. מפתח ההצפנה נמצא בשליטתו הבלעדית (ולא בשליטת חברת ענן גלובאלית) וכך גם ההחלטה מי עובד על איזה קבצים, מה לשתף ומה לא.

מפסיקים לגבות מידע – מתחילים לשמור עליו

"הרגשנו שקיים צורך במוצר שיעניק הגנה ברמה הגבוהה ביותר, בלי להתפשר על חווית המשתמש" מסביר חיים בנון, מנהל מוצר BI share  של בזק בינלאומי. הייחודיות של המוצר לדבריו מתבטא בכך שכל הנתונים מאוחסנים בשרתים שנמצאים בישראל, בדרגת ההצפנה הגבוהה ביותר ומספקים מענה הן לווירוסים והן להתקפות כופר.

מגוון של אפשרויות שיתוף ותמיכה בכל סוגי הקבצים

BI share מספק תמיכה מלאה בכל סוגי הקבצים הקיימים ומעניק מגוון של אפשרויות שיתוף. ניתן להעניק הרשאת צפייה, הורדה או עריכה של כל קובץ, וחלילה במקרה חירום של גניבה או אובדן של אחד המכשירים של העובדים, ניתן למחוק את האפשרות של הגישה בעזרת כמה הקלקות וללא כל עזרה של איש מקצוע. באופן זה אתם יכולים לדעת שכל המידע הארגוני מוגן ברמה הגבוהה ביותר וכל המסמכים הכי חשובים שלכם לא יעברו למתחרים. כמו כן, ניתנת גישה למנגנון audit המאפשר לבדוק ולראות מי שיתף קובץ כזה או אחר וקיימת התממשקות ל- outlook שמאפשר שליחת קבצים גדולים וגם שליחת קישורים עם הרשאות.

רשת ביטחון משולשת וחיסכון בזמן ובכסף

השירות החדש לא מתרכז רק בהגנה אקטיבית מפני תקיפות סייבר ווירוסים שונים, אלא מעניק גם פתרון אמיתי לאיטיות שמורגשת כאשר עובדים עם קבצים בנפח גבוה. על ידי מעבר לענן מקומי ניתן לעבוד באופן מהיר יותר מכל מחשב, טאבלט או סמארטפון.
בנוסף, כל המידע של הארגון מאוחסן במלואו ב-3 חוות שרתים שונות הממוקמות באיזורים שונים ומעניקים SLA ושרידות של עד 9 תשיעיות, כך שגם אם מסיבה כלשהי קורס דאטה סנטר אחד, מתקבל מענה מידי מאחד משני הדאטה סנטרים הנוספים וכל זה שקוף לחלוטין למשתמש.
במילים אחרות: פלטפורמת BI share מהווה כיום את האלטרנטיבה הטובה ביותר לשרתי FTP או שרתי הקבצים (windows file server) ומספקת פתרון אידיאלי לארגונים שרוצים לעבוד על מגוון של פרויקטים מבלי לשבור את המסגרת התקציבית.

שיתוף וגיבוי קבצים בענן נחשבים לאחת הפעולות החשובות ביותר עבור כל עסק ולכלי עבודה של ממש. גישה קלה, נוחה, מהירה ובטוחה עומדת לנגד עיני כל חברה שמכבדת את עצמה.

שירות BI share מבית בזק בינלאומי הינו הפתרון האופטימלי והבטוח ביותר לשיתוף וסנכרון קבצים, על גביי פלטפורמה אחת ועם אבטחת מידע ללא פשרות.

לפרטים ניתן לפנות ללוטן ויגיסר  LotanV@bezeqint.co.il