האקדמיה של בזק בינלאומי מתרחבת

בזק בינלאומי מרחיבה את מסלולי הלימוד באקדמיה * יפתחו מסלולי קריירה בתחום הענן והסייבר * מפתחים את עתיד הטכנולוגי של העובדים

מבט מקרוב על פיתוח עובדים בעידן התעסוקה הנוכחי, שוק ה IT שמתחרה על טאלנטים, ההתמודדות עם מחסור בעובדים ואתגרי שימור העובדים בארגון הוביל לתהליכים שינוי עמוקים בבזק בינלאומי. בחברה החלו לפתח תכניות פיתוח קריירה לעובדים הקיימים בתחומים הצומחים ביותר בעולמות ה IT בעולם וגם בישראל תוך דגש על עולמות הסייבר ומחשוב הענן הציבורי על מנת להכשירם למקצועות העתיד לצד מסלולי קרירה הכוללים Reskilling  (הסבה מקצועית), תכניות  Upskill ועוד.

אילנה רביב כהן, מנהלת משאבי אנוש בחטיבת האינטגרציה של בזק בינלאומי: "בזק בינלאומי זה ביה"ס טכנולוגי, כחברה אנחנו משקיעים המון בהכשרות, הסמכות טכנולוגיות גבוהות, העובדים חשופים לכל הטכנולוגיות של כל היצרנים המובילים, מכירים מערכות של ארגונים רבים בשוק הישראלי." ובראיה לעתיד מוסיפה: "המשימה שלנו  כ-HR  מאוד ברורה להכין את הון אנושי לאתגרים העסקים של החברה, מותאם וכשיר עם יכולות מכירה ו-DELIVERY במנועי צמיחה וטכנולוגיים עתידיים. שימור עובדים הופך לאתגר לא פחות גדול מגיוס עובדים, עובדים רוצים שיאפשרו להם לגדול בארגון שבו הם נמצאים".

אילנה רביב כהן, מנהלת משאבי אנוש בחטיבת האינטגרציה של בזק בינלאומי

WIN- WIN לעובדים ולארגון

האקדמיות בבזק בינלאומי הושקו כבר בתחילת 2021. הקורס הראשון של הכשרת העובדים באקדמיית Cyber Academy- כלל עשרות עובדים מוכשרים ומוכשרות שהתקבלו לתכנית בשיתוף אחת המכללות המובילות בישראל ומשך ההכשרה המקצועית תימשך כשנה.

"השנה אנו ממשיכים להיות ממוקדים בתכניות פיתוח והכשרה מותאמות לשינויים הטכנולוגים בישראל ובעולם, מוסיפה רביבכהן: "השקנו תכנית ייחודית להכשרה מקצועית בעולמות הענן- Microsoft Cloud Academy המסלול מהווה בשורה משמעותית לעובדים ומיועד לעובדים המעוניינים לבנות מסלול מקצועי בעולם הענן ולהקפיץ את הקריירה שלהם קדימה. התכנית תאפשר לעובדים שיסיימו את ההכשרה בהצלחה להשתלב -במסלול ג'וניור CLOUD או בהסבת מקצוע למומחה ענן, מהלך שיזניק את הקריירה שלהם"

ההכשרה באקדמית Microsoft Cloud Academy תועבר על ידי מומחי הענן של חברת Cloud Edge , חברת הענן הציבורי שנרכשה על ידי בזק בינלאומי בתחילת 2022. המומחים שלCloud Edge  ומומחי  System ושירותי הענן של החברה יעבירו ביחד את ההכשרה. בנוסף לאקדמיות פותחו בבזק בינלאומי מסלולי הכשרה נוספים לעובדים: קורסי ניהול הכשרת מנהלי פרויקטים, קורסי NET&SEC, ובחברה מתכננים קורסים נוספים. מסלולי ההכשרה מאפשרים לעובד במקביל לתפקידו התפתחות והתנסות בתפקיד אחר ולסלול את מסלול הקריירה שלו, ומאפשר לארגון בניית יכולות ויצירת עתודות.

"בסופו של דבר אלו מהלכים שיש להם אימפקט משמעותי, גם על הלקוחות וגם על העתיד של העובדים, כדי שנוכל להיות החברה הראשונה שהם יבחרו לעבוד בה ולקוחות יבחרו בנו לביצוע פרויקטים גדולים בתחום. בסוף היום אנחנו כאנשי – HR עוסקים בניהול ההון האנושי, היום יותר מתמיד נדרש לחבר בין ניהול המשאב האנושי לבין הניהול העסקי, כדי לתמוך במטרות העסקיות של הארגון ולסייע בצמיחה ולשמר עובדים" מסכמת רביב-כהן

בזק בינלאומי Business , מספקת  פתרונות הIT  ושירותי התקשורת במגזר העסקי ומעסיקה מגוון רחב של מומחים בכל הדיסיפלינות בעולמות התקשורת, ענן, סיסטם, סייבר אבטחת מידע ,דאטה סנטר ועוד.

רוצים לעבוד אצלנו?
מוזמנים ליצור איתנו קשר

אילנה רביב כהן, מנהלת משאבי אנוש בחטיבת האינטגרציה של בזק בינלאומי IlanaR@bezeqint.co.il

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם