נמל אשדוד השיק קמפוס דיגיטלי חדשני ומערכות מחשוב מתקדמות באמצעות בזק בינלאומי בטכנולוגיות Fabric Connect מבית Extreme Networks

במסגרת ההתחדשות של נמל אשדוד: בזק בינלאומי השלימה תהליך של הטמעת פרויקט IT מתקדם בשער הימי של ישראל * במשך חמישה חודשים הוקמה רשת ממוחשבת תוך שימוש במערכת Extreme Fabric Connect * מבזק בינלאומי נמסר: "מדובר באחד הפרויקטים הממוחשבים הגדולים והמורכבים שנעשו בשנים האחרונות במדינת ישראל"

בזק בינלאומי, חברת התקשורת הגדולה בישראל, המתמחה במתן פתרונות IT לארגונים, מדווחת על סיום הליך רישות מחדש של מערכת המחשוב בנמל אשדוד. התהליך, הכולל הטמעה של מערך טכנולוגיית מידע מתקדם ושדרוג מערכות אבטחת הסייבר, נמשך כ 5 חודשים ועלותו מוערכת במיליוני שקלים.

נמל אשדוד, השער הימי של ישראל, עובר תהליך של התחדשות ושדרוג מערכות, על רקע פתיחת השוק לתחרות והקמת שני נמלי ים חדשים. כחלק מאותו תהליך יצא הנמל במכרז לשדרוג כולל של הרשת הממוחשבת בנמל – מיזם רחב ממדים הכולל הטמעת פרויקט IT, החלפת דאטה סנטר ובניית קמפוס דיגיטלי חדיש ומאובטח שייתן מענה לכל הפעילות הממוחשבת בנמל. בזק בינלאומי, שנבחרה לקדם את המהלך, בחרה לבצע את הליך הרישות המחודש באמצעות טכנולוגיית SDN תוך התבססות על מערכת Extreme Fabric Connect.

תזמון מושלם, דיוק כירורגי
Extreme Fabric Connect, מוצר הדגל של חברת הענק האמריקאית Extreme Networks- המתמחה ברישות, עוסקת בשכבת התקשורת בדאטה סנטרים, בונה קמפוסים של רשתות אלחוטיות ומספקת מערכות ניהול אנליטיות לשכבת הרשת. "האתגר שעמד בפנינו היה ביצוע המשימה מבלי לפגוע בעבודת הנמל", מספר אלי קנדל, מנהל הפעילות של Extreme Networks בישראל. "נמל אשדוד הינו גוף ענק שפעיל סביב השעון. כל שעת עבודה שבה הנמל מושבת משמעותה נזק עצום שיכול להגיע למיליוני שקלים. היעד שלנו היה לתכנן את הפרויקט ולחזק את שגרת העבודה בנמל".

פרויקט רישות קמפוס בגודל של עיר קטנה
שרון עזרא, מנהל מחלקת פריסייל בבזק בינלאומי: "סדרי גודל של כ- 1,500 משתמשים ברשת, 3,000 פורטים פיזיים לתפעול, ארגון שמוגדר כמפעל מל"ח (משק לשעת חירום) בעל פעילות עסקית של כ-3 מיליון שקל ביום. זה פרויקט הדורש היערכות משמעותית". 

"זה לא קמפוס, זו עיר" אומר קנדל: "הקמנו 3 דאטה סנטרים, שכל אחד מהם זה עולם בפני עצמו. הקמנו 110 ריכוזים מרוחקים למאות משתמשים. מדובר במפעל ענק עם מורכבויות מובנות יוצאות דופן מבוסס על עבודה ממוחשבת, החל ממצלמת ה-CCTV בשער הכניסה ועד למנופי הענק של רציף 23".

"הטמענו טכנולוגיה של Campus fabric", אומר עזרא, "קמפוס אחוד שבו כל הרשתות וכל מאגרי המידע יושבים על ענן אחד גדול, שמורכב ממספר מתגי ליבה שאמורים לגבות את עצמם. המשמעות היא שכל משתמש קצה, בכל נקודה, ולא משנה אם הוא בחיבור קווי או אלחוטי, יזכה לאותה חוויית משתמש ולאותו שירות. הרשת הזו יודעת לתת מענה מהיר בזמן שיא, מידע זורם בענן הזה במהירויות של milliseconds, כי כשאתה צריך לנווט ספינות ענק ולהניף מכולות ששוקלות עשרות טונות העברת המידע המידית היא קריטית".

"מערכת Extreme Fabric Connect נחשבת למוצר המתקדם ביותר בעולם ליישום גישת SDN (Software-defined networking). המערכת נועדה לספק פתרונות לארגוני ענק, הודות ליכולות לתת מענה לעד 16,000,000 שירותי unicast (חיבור תשדורת ללא פחות משישה עשר מיליון אפליקציות) ועוד 770,000 שירותי multicast".

מערך אבטחת מידע ברמה הגבוהה ביותר
"הגענו לארגון שבאופן טבעי נסמך על מערכת אבטחת מידע ברמה מאוד גבוהה – אבל אין לי ספק שבעקבות המהפכה שביצענו כאן בחודשים האחרונים העלנו את רמת אבטחת המידע בכמה רמות", מתחייב קנדל, "מאחר ומדובר בארגון שמוגדר כ- critical asset למדינת ישראל, היה ברור שתכנון מערך האבטחה יהיה הטוב ביותר שניתן לבנות, מערכת שתדע לשמור גם על הרשת שמתפעלת את הנמל וגם על הררי המידע שיש בנמל בכל מה שקשור ללקוחות שעובדים כאן מכל העולם". מערך אבטחת מידע מבוסס הפרדת רשתות, הכל בנוי ב- hyper segmentation, שירות אחד ברשת לא יכול לדבר עם שירות אחר. מדובר במערך אבטחה שאקסטרים נטוורקס עושה בו שימוש אצל גורמים צבאיים, תעשיות נשק ומוסדות בעולם וגם בארץ"    

סביבת עבודה שמפשטת את תפעול הרשת
ייצרנו מערכת ניהול מרכזית שעונה על כל האספקטים הניהוליים והתפעוליים. מערכת שו"ב (שליטה ובקרה) שהתקנו היא המערכת המתקדמת ביותר בשוק" מספר שרון עזרא מבזק בינלאומי: "ממסך אחד ניתן להשפיע על כל 150 המתגים שמהם בנוי הקמפוס. סביבת העבודה החדשה מפשטת בצורה משמעותית את תפעול הרשת. המהירות של המערכות גדלו פי 20 וזה יבוא לביטוי בביצוע משימות מהיר יותר, במשאיות שישתחררו מהר יותר, בספינות שיעגנו זמן מופחת ברציף, מדובר על חיסכון מצטבר משמעותי של זמן לנמל – וזה אומר רווח כלכלי ורווח אנושי".

רון גלב, סמנכ"ל פתרונות לעסקים בבזק בינלאומי: "מדובר באחד הפרויקטים הממוחשבים הגדולים והמורכבים שנעשו בשנים האחרונות במדינת ישראל. פרויקט המחשוב של נמל אשדוד הציב שורה של אתגרים טכנולוגיים ולוגיסטיים שדרשו שילוב של מיומנות, מקצועיות ויצירתיות, בלעדיהם לא ניתן היה להביא את המטלה לקו הסיום. אנו גאים לבשר כי עמדנו במשימה בכבוד והשקנו מערכת IT מתקדמת המציבה את נמל אשדוד בחזית הקדמה הטכנולוגית עם נמלי הים המובילים בעולם".

המידע בחסות בזק בינלאומי, חברת התקשורת וה IT המובילה בישראל, המספקת פתרונות IT מקצה לקצה למגזר העסקי ובשיתוף חברת Extreme Networks

מעוניינים לשמוע עוד פרטים? מוזמנים ליצור איתנו קשר באמצעות תיבת המייל  OferF@bezeqint.co.il

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם