מרכז החדשנות והפיתוח של BT

סיור במרכז החדשנות והפיתוח של BT (בריטיש טלקום), חברת התקשורת הגדולה ביותר בבריטניה* הכירו את העתיד: סטוריום ונקסוס ינהלו את הארגון * נובה תשמור על הביטקוויין והמטבעות הדיגיטליים * סיור יוצא דופן (ווירטואלי) בפארק אדסטרל (Adastral) בלונדון

***עדכון מיוחד של בזק בינלאומי בנושא חדשנות והשותפות עם חברת BT***

אדסטרל פארק הנו מתחם מחקר ופיתוח מהגדולים הקיימים, ומשתרע על שטח של כ 400 דונם באנגליה.
בפארק פועלות כ 150 חברות הייטק מענפים שונים ובשלבי בגרות שונים המקיימות פעילות מחקר ופיתוח במתחם. בימי שגרה, מעל 4000 עובדים מגיעים לפארק מדיי יום ומעל 6000 מבקרים מגיעים לפארק מידי שנה.

חברת  BT מחזיקה במתחם את פעילות המחקר והפיתוח שלה וכן הפעילה מהמתחם את מרכז תפעול הרשת שלה באנגליה ואת המטה של פתרונות אבטחת הרשת שלה.

פעילותן של מגוון חברות ממגוון טכנולוגיות במתחם מאפשרת ל BT לקיים שיתופי פעולה מגוונים אשר מאיצים את פעילות החדשנות שלה. BT נמנית בין 3 החברות עם ההשקעות הגדולות ביותר בעולם בפיתוח בתחום התקשורת הקווית במהלך 10 השנים האחרונות ורושמת כ 300 פטנטים בשנה.מבין התחומים בהן מבוצע מו"פ ע"י BT ניתן למצוא: רשתות תקשורת, IOT, סייבר, חווית לקוח CX, שידורי TV ותוכן וידאו, AI ועוד.

שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר יאפשר את פריצות הדרך בעתיד הגנת הסייבר
בעולם של טכנולוגיות המתפתחות בקצב מסחרר, אתגר הגנת הסייבר נהיה מורכב יותר ויותר. לא רק תמיכה ברשתות מחשבים סטנדרטיות ומוכרות, במבט צופה עתיד, מערכות הגנת הסייבר ידרשו לתת הגנה  למערכות מורכבות כגון:

  • מערכות  IOT – Low-poewr-crypto
    • סביבות NFT ו SDN
    • רשתות ויישומי דור 5
    • Post Quantum Crypto (הצפנה פוסט קוונטית)

Saturn  ו- Nexus- פלטפורמות גמישות לביצוע אנליזות מורכבות. אלו שתי מערכות המאפשרות ניתוח ויזואלי וביצוע חקר נתונים ואנליזות ברמה הגבוהה ביותר. מערכות אלה מאפשרות התמודדות עם כמות עצומה של נתונים וביצוע ניתוחים שונים ומגוונים. המערכות כוללות יכולת הקלטה של התנהגות הנתונים בזמן אמת לצורך ביצוע חקירה בדיעבד של אירועים שהתרחשו ולא נחזו מראש. למידה מסוג זה מאפשרת שיפור מתמיד ביכולת ההתמודדות עם מתקפות סייבר.

במערכת Nexus  נעשה שימוש נרחב לאיתור וחסימת הונאות וגביית תשלומי כופר. בשנים האחרונות הולך וגובר השימוש ב Ransomware (כופרה) לפגיעה בעסקים ואנשים פרטיים. ב Nexus  מוטמעת היכולת להתמודד עם איומים אלו. המערכת יודעת לעקוב אחר תשלומים המבוצעים בביטקויין ולבחון שימושים לא רצויים במטבע שהפך למטבע של ההאקרים.

העולם עובר לבלוקצ'יין
לשם כך בדיוק פותחה Nova – מערכת פרי פיתוח חדשני של BT, מאפשרת אנליזה של שימושי בלוקציין תוך שימוש בממשק משתמש נוח וידידותי. המערכת יודעת לבצע (ML (Machine learning של בלוקצ'ין ולנהל ברמה הגבוה ביותר תעבורת נתונים של טכנולוגיה זו.

VR בשירות הגנת סייבר
יותר ויותר מתקפות סייבר מתנהלות במקביל במספר מוקדים בעולם. האתגר הגדול העומד בפני אלו המנסים להתמודד ולמנוע התקפות אלו, הוא שיתוף מידע בזמן אמת ועבודה משולבת ומתואמת.

טכנולוגיות VR חדשניות מאפשרות לייצר סביבה אחידה לפתרון בעיות מורכבות בזמן אמת. בעידן החדש בו יותר ויותר עובדים מבצעים את עבודתם מהבית, יכולות VR מאפשרות יצירת סביבת עבודה אחודה לפתרון בעיות תוך תיאום וגמישות בין נקודות קצה מרובות.

מה בין אפידמיולוגיה לסייבר?
בניית מודלים לווירוסים של מערכות מחשוב, מבוססת במידה רבה על מודלים של וירוסים מעולם החי. שימוש נרחב ב ML מבוצע לבניית מודלים של התפשטות וירוסים. האתגר של שני העולמות הוא למצא פתרון שלא יפגע במערכות עצמן. בדומה להתמודדות של הרפואה עם מחלות שתוקפות את המערכת החיסונית, כך גם עולם הסייבר נדרש למנוע את פעולתם והתפשטותם של וירוסים מבלי לשתק את עבודתן התקינה של המערכות.

פייק ניוז ומתקפות סייבר
הכלי המרכזי להתמודדות עם עולם הסייבר נשען על יכולות AI מתקדמות (Artificial Intelligence) אלו מאפשרות זיהוי אנומליות והתנהגויות חשודות, איתור איומים ותכנון תגובות אוטומטיות במקרה של זיהוי מתקפה. כבר היום מבוצע שימוש בטכנולוגיות AI לטובת תכנון רשתות, פיתוח מערכות אבטחת מידע וזיהוי וחסימה של SPAM

לאחרונה, קיים קשר ההדוק שבין הלך הרוח של הציבור לבין מתקפות סייבר, כאשר הפצת פייק ניוז בנוגע לקשר שבין הדור ה 5 למגפת הקורונה, גרמה לריבוי מתקפות סייבר על אתרי דור 5 וחברות תקשורת. שימוש נכון בכלי AI יאפשר לנתח נתונים מהרשתות החברתיות ולנבא התנהגות נגזרת כתוצאה מכך ועל ידי כך לצמצם את הנזק שבפגיעה במערכות קריטיות.

רון גלב, סמנכ"ל פתרונות לעסקים: "BT, אחד השחקנים הגלובליים המובילים בשוק התקשורת, חושב ומייצר חדשנות. כחברת תקשורת ואינטגרציה המובילה במתן שירותים הן לשוק העסקי והן לשוק הפרטי – חדשנות היא נר לרגלנו ואנו שואפים כל הזמן לספק ללקוחותינו את השירות המתקדם והטוב ביותר. השילוב בין BT ובזק בינלאומי הוא ארוך בשנים ואנחנו עוקבים בדריכות אחר הפיתוחים החדשים על מנת להביא לישראל ולמגזר העסקי בפרט, פתרונות קידמה טכנולוגיים ופתרונות סייבר להגן עליהם".

מעוניינים לשמוע עוד פרטים? מוזמנים ליצור איתנו קשר באמצעות תיבת המייל  OferF@bezeqint.co.il

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם