זה האיום הכי גדול על העסק שלך ואתה אפילו לא מכיר אותו

כיצד פריצות סייבר וכופר הפכו לאיום מספר אחד על עסקים? ואיך ניתן להתגונן מפניהן בקלות?

רוב העסקים לא יודעים את זה אבל גם הם צפויים להיכנס בקרוב לסטטיסטיקה .
בכל חודש מתקיימות 500 אלף התקפות כופר על עסקים ואנשים פרטיים בכל רחבי הארץ, בגל שכבר זכה לכינוי: הטרור של העידן החדש. חלק מהנפגעים מדווחים על השבתה של העסק ופיטורי עובדים, אחרים מודים שנאלצו לסגור את מפעל חייהם.
במילים אחרות: פעולות הטרור האלו שמתרחשות בשקט בשקט, מצליחות לפרק עסקים כל הזמן ולפגוע בהם כלכלית ובשמם הטוב. האבסורד הוא שניתן להתכונן ולהתמגן מפני האיום הזה די בקלות, על ידי פניה אל איש ה- IT  שלך או אל ספק האינטרנט המספק הגנה מפני פריצות סייבר וכופר לעסקים.

 

אז איך זה קורה?

מיכל (47), בעלת משרד לעיצוב פנים, חזרה מעוד סוף שבוע רגוע, ישירות לתוך תיבת המיילים המלאה של ראשון בבוקר. מייל עם הכותרת: "בקשה להצעת מחיר" היה די שגרתי בעבורה ולכן היא העיפה בו מבט והתכוונה להתייחס אליו בהמשך היום. היא המשיכה לישיבת צוות  ולאחר שחזרה הופתעה לגלות שהשרטוטים האחרונים נעלמו מהדסקטופ. לאחר כמה דקות של חוסר וודאות הופיעה לה הודעת כופר על המסך: "יש לכם 48 שעות לשלם לנו או שכל המידע שלכם ייעלם".  לימים יתברר שאותו מייל לא ממש נגע לעבודה אלא הכיל בתוכו קובץ PDF תמים שהתגלה כאמצעי להשתלטות מרחוק. זה נגמר רע, רע מאוד ומיכל שנענתה לתביעת הכופר גילתה שגם זה לא עזר, מבקשי הכופר לא שחררו את המידע והיא נאלצה לבטל פרויקטים שהיו במהלך העבודה ולמעשה להשבית את העסק למשך כחודשיים, ולהתחיל הכל מההתחלה! 13 שנות עבודה וארכיון ירדו לטמיון בפתיחת מייל אחד.

כסף קל עבור ארגוני פשיעה

גלעד האן חוקר משטרה לשעבר ומומחה בתחום הפשיעה האינטרנטית, מבהיר שדרישות הכופר הפכו להיות כלי חדש ורווחי עבור ארגוני פשיעה רבים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, הנפגעים הם לא חברות הענק שמצוידות במנגנוני הגנה אלא דווקא העסקים הקטנים שמהווים יעד אטרקטיבי לפעולות סחיטה וכופר: משרדי עו"ד, חברות פרסום ורואי חשבון שמאבדים בתוך שניות את כל המסמכים והמידע הכי חשוב של הלקוחות שלהם.
לאחרונה ליווה האן באופן אישי בעל בית דפוס שהתבקש לשלם סכום של 85 אלף שקלים לאחר שמייל תמים לכאורה הגיע למערכת המחשוב של משרדו, וגרם להשבתה של כל הציוד המכאני, שלא לדבר על אובדן המוניטין שנבנה לאורך שנים. האן ייעץ לו באופן חד משמעי שלא לשלם: "הרבה עסקים נלחצים ומשלמים בתקווה שההאקר יעמוד במילה שלו ויחזיר את כל הקבצים בחזרה. אבל אנחנו יודעים שברוב המקרים זה לא קורה – והעסקים נשארים קירחים מכאן ומכאן – בלי כסף ובלי המידע".

היעדר מודעות שמובילה לקריסה של מפעל חיים

לדברי האן ישנם מספר גבוה של ווירוסים, תוכנות ריגול והתקפות סייבר שניתן היה למנוע אם רק הייתה מספיק מודעות. "הרבה עסקים עובדים על אינטרנט ללא הגנה ולא מודעים לכך שברגע שהם מכניסים דיסק און קי הכי פשוט שהם השתמשו בו בבית, הם מסכנים את כל מה שהם בנו לאורך שנים". לדבריו יש ליצור חוקים במשרד – מה פותחים ומה לא – לשים תוכנות הגנה גם על הרשת וגם על הסמארטפונים וליצור עמדה מיוחדת שמנקה את הדיסק און קי. כדאי גם להתייחס לסמארטפון כמחשב לכל דבר ולהבין שבגלל החיבור התמידי שלו לרשת הWIFI של מקום העבודה, ניתן להאזין לכל פגישה שלנו, להתחבר לחשבון האינטרנט או לשירותי הענן שאנו משתמשים בהם.

הפתרון המשתלם ביותר – שירות מניעה והגנה מפני כופר של בזק בינלאומי

"אנחנו הבנו שעסקים רבים זקוקים לשכבת הגנה נוספת, סוג של שומר סף דיגיטלי".
מסביר בפשטות שלומי כהן, מנהל מוצר אבטחת המידע בבזק בינלאומי:
"מוצר שיהיה מצד אחד פשוט לניהול אבל גם חזק ומתקדם. כזה שיוכל לענות על הצרכים של כל עסק שרוצה לשמור על המידע ועל פרטיות הלקוחות שלו, בהתחשב בעובדה שמידע הוא אחד הנכסים הגדולים של כל עסק, אני לא אגזים ואומר המשאב הכי יקר. הפתרון שמציעה בזק בינלאומי בשיתוף צ'ק פוינט הוא מוצר אבטחה מהמתקדמים והמובילים בשוק אבטחת המידע. ה- Firewall מבצע סינון וניטור של אפליקציות, מיילים, תכנים וגלישה באינטרנט ובכך מונע חדירה של ווירוסים ותוכנות ריגול לתוך האירגון.
בנוסף, ה-Firewall מגן על משתמשי הקצה: תחנות העבודה והלפטופים, במשרד, בגלישה ב- WIFI הלא מוגן בבית הקפה ואפילו באיום של נוזקה באמצעות דיסק און קי חשוד".

היתרון שמספק שירות למניעת פריצות סייבר

השירות למניעת פריצות סייבר נבנה מתוך מחשבה עמוקה על הצרכים האמתיים של עסקים קטנים ובינונים, והוא מספק את ההגנה הטובה ביותר מפני התקפות כופר ותוכנות זדוניות שגורמות לזליגה של מידע פנים ארגוני רגיש. על ידי יצירת חומת אש בתקן המתקדם בעולם ובקרת גישה שמבוססת על זהות העובדים שלכם, ניתן למזער כל אפשרות לחדירה של גורמים עוינים. המעבר מהגנה אישית על כל מחשב להגנה אקטיבית שמבוססת על רשת WIFI ארגוני חכם, היא הדרך הטובה ביותר לשמור על הארגון שלכם לאורך זמן.

לי זה לא יקרה?

פריצות סייבר נחשבות לאחת מהסכנות הגדולות ביותר של העידן הדיגיטלי ומאיימות  על עצם קיומו של העסק שלכם. כדי לא להיכנס לסטטיסטיקה ולשמור על העסק שלכם בחיים, חשוב להיות מודעים לסיכונים ולאבטח את סביבת העבודה שלכם. הפתרונות כדוגמת הפתרון של בזק בינלאומי וצ'קפוינט הוא במרחק טלפון אחד מכם וההטמעה שלו בבית העסק שלכם אינה דורשת מכם דבר ותמנע מכם את הקטסטרופה העסקית של עידן הדיגיטל.

 

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם