בזק בינלאומי וסרברפארם משקיעות 500 מיליון שקל בהקמת חוות השרתים בבני ציון

בזק בינלאומי, סרברפארם וקרן תשתיות ישראל ישקיעו יחד 500 מיליון שקל בהקמת חוות שרתים בבני ציון • החווה תשתרע על שטח של כ-9,000 מ"ר והיא צפויה להיות החווה המשותפת הראשונה של סרברפארם ותשתיות ישראל

חברת בזק בינלאומי וחברת Server Farm  הגלובלית חתמו על הסכם להקמת Data Center מהמתקדמים בישראל בהספק 3  מגה וואט במתקן בבני ציון. הסכם האירוח הוא למשך 15 שנים עם אופציות נוספות, סך כל ההשקעה המתוכננת במקום כ- 500 מיליון ₪. חוות השרתים תתוכנן ותבנה בהמשך לחתימת ההסכם והיא צפויה להחנך ברבעון הראשון של שנת 2023. חוות שרתים זו הינה החווה השישית של "בזק בינלאומי" בישראל והיא תפעל בנוסף לחמישה מתקני Data Centers נוספים, שלושה בפתח תקווה, אחד בראש העין וחוות שרתים נוספת בתל אביב. כמו כן, מפעילה בזק בינלאומי שבעה אתרים נוספים ברחבי העולם ((Pops, המקושרים באמצעות רשת תקשורת בינלאומית מתקדמת המבוססת על הכבל התת ימי של החברה.

חוות השרתים החדשה תוקם לראשונה בישראל כמתקן ייעודי ועצמאי המיועד לספק שירותי דאטה סנטר בסטנדרטים בינלאומיים (ולא כחלק מבניין משרדים או מבנה תעשייתי שהוסב לשימוש) החל מסטנדרט אדריכלי, תכנון הנדסי מתקדם של תשתיות בתוך המתקן כמקובל באירופה ובצפון ארה"ב, טכניקות קירור יעילות, הספקי חשמל עם יכולת הרחבה במספר שלבים ובהתאם לתחזית הגידול בצריכה, שרידות המערכות ודרכי גישה נוחות ללקוחות להתקנות ציוד IT, חדרי מחשוב לשימוש ייעודי וכלה בשטחים ציבורים רחבים בתכנון קפדני בסטנדרטים שטרם נראו בישראל.

רון גלב, סמנכ"ל פתרונות לעסקים בבזק בינלאומי: "בזק בינלאומי בשיתוף פעולה ראשון עם החברה הגלובלית המובילה Server Farm  תקים חוות שרתים מתקדמת, כצעד אסטרטגי לחיזוק פעילות האינטגרציה שלה. חוות השרתים השישית מרחיבה את רשת המתקנים של בזק בינלאומי ומחזקת אותה בצורה משמעותית. החברה תמשיך להשקיע על מנת לספק למגזר העסקי פתרונות IT מקצה לקצה, בהשקעה בתשתיות ובהרחבת השירותים המנוהלים בענן".

רון גלב, סמנכ"ל פתרונות לעסקים בזק בינלאומי

גל עופרי, CTO ומנהל אגף DC  ושירותים מנוהלים בבזק בינלאומי: "בזק בינלאומי ו- Server Farm יציבו את הסטנדרט הגבוה ביותר של מתקן Data Center  במדינת ישראל, בדגש על תכנון הספקי חשמל בהתאמה לקצב הצמיחה ולצרכים של הלקוחות. בזק בינלאומי תמשיך להוביל את התחום בישראל ובמקביל להציע את השירות לחברות בינלאומיות בעולם הודות לכבל התת ימי הבינלאומי שבבעלותנו. תהליך המעבר הממשלתי לענן ציבורי יוביל באופן הדרגתי ארגונים מסורתיים להעביר את תשתיות המחשוב מחוץ לגבולות הארגון ובזק בינלאומי וServer Farm-  שם יהיו כדי לספק להם את המתקן המתקדם ביותר".

מעוניינים לשמוע עוד פרטים?
לירן מזרחי, מנהל פעילות DC בבזק בינלאומי LiranM@bezeqint.co.il

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם