טכנולוגית SD-WAN: ניהול רשת פרטית מוצפנת מהענן בלחיצת כפתור

מה זה SD WAN? כיצד למקסם את יכולות ה- WAN ולהשיג Visibility מלאה של הרשת?  על היתרונות למנהל התשתיות והמנמ"ר באמצעות שיפור חוות משתמש, כל זאת בטכנולוגיה מתקדמת, בפשטות ובנוחות.

טכנולוגיית SD-WAN) Software Defined Wan) מאפשרת לארגונים ליצור רשת פרטית מוצפנת על גבי תשתיות שונות כגון אינטרנט, סלולר וקווים ייעודיים ● בכך מקנה חסכון בעלויות, שיפור רמת האבטחה, יכולות ניתוב מבוססות אפליקציה וגמישות יוצאת דופן לשינויים מערכתיים ברשת ממקום מרכזי אחד בענן.

היום, כל ארגון מנהל כמה סוגים של קווים, ביניהם קווי אינטרנט רגילים, קווי תמסורת, קווי MPLS ואחרים. חלקם רגילים וחלקם יקרים, אבל ניתן לנצל את תשתיות האינטרנט בצורה מיטבית יותר. טכנולוגיית ה-SD WAN, מגישה למנהלי IT תמונת מצב של כל הקווים וכלים לניהול חכם יותר של כל הרשת, המענה לפעילות מיותרת בקווים יקרים מול אפליקציות קלות שרצות על קווים שיכולים לשאת עומס גדול יותר.

איך זה עובד?

הפתרון מסתמך על טכנולוגיה המבוססת ליצירת רשת פרטית מוצפנת (Overlay) בצורה אוטומטית על גבי תשתיות שונות כגון אינטרנט, סלולר וקווים ייעודיים. זאת, תוך מימוש טכנולוגיה לדגימת הקווים השונים כדי לסייע בהחלטות ניתוב מבוססות אפליקציה – ניתוב מבוסס SLA לאפליקציה תוך הגמשת ביצועים ושינויים מערכתיים ברשת באמצעות ממשק מרכזי לניהול שליטה ובקרה. הממשק מחובר ליחידות ניהול ולשליטה מרכזיות, בקרים להפצת מדיניות ניתובים ויחידות קצה המשמשות להעברת המידע בהתאם למדיניות הארגון ו- SLA של האפליקציה.

מה היתרונות של SD WAN?

היתרון המשמעותי ביותר שחשוב לדבר עליו הוא  חסכון בעלויות ומעבר לשימוש בקווי אינטרנט במקום בקווים פרטיים וכך ניתן למקסם את קישורי ה-WAN. זאת מתאפשר באמצעות התאמה נכונה של הקישור לאפליקציה. היום מנהל IT קונה את הקו ומנהלים תעבורה עיוורת בלי יכולת להפריד תעבורה לאפליקציות חשובות וכאלה שפחות חשובות וכך משלם יותר על התשתיות.

 VPN על גבי האינטרנט ומייצר overlay network מקנה היררכיה בין אפליקציות ואפשרות להריץ אותן על קווים שונים באופן אוטומטי מפוקח ומאובטח.

הניהול השוטף של הרשת משתנה לחלוטין : המשתמש יכול לנהל את התעבורה וניצול קצב המהירות בין מערכות: הרצת אפליקציות מסוימות על MPLS מול טלפוניה שרץ על קווים ישנים ומסורתיים. האתגר הוא לזהות את סוג התעבורה ולבצע load balancing – בין קווי האינטרנט לקווים הישנים ובכך  להוריד עלויות ולשלוט באפליקציות שרצות ברשת.

אחד היתרונות המדהימים של הטכנולוגיה זו יכולות ה –Visibility: נראות הרשת היא אחד היתרונות המדהימים של הטכנולוגיה תוך שימוש ב- Velocloud יתרון זה מועצם בקרב לקוחות מסונפים, אם יש 30 סניפים למשל, ולכל סניף יש לפחות שני קווים ומנהלי הרשת רוצים לראות את התעבורה על קווים: עם SD WAN הם יכולים בכל רגע נתון לראות איזו אפליקציה רצה על כל קו ולאמוד את יכולות מדידת הביצועים של כל קו. למשל – אם הטלפוניה  רצה על ה-MPLS ומשום מה יש תקלה מערכתית אז ה-SD WAN יודע להעביר את הטלפוניה לקו הרגיל, זה שכרגע הביצועים שלו טובים יותר מה-MPLS. כשמנהל הרשת מקבל התראה על הסטה כזו, הוא יכול באופליין לטפל בקו MPLS והשירות לא נפגע.

יתרון נוסף ללקוחות מסונפים – זמן הקמת סניף חדש מתייעל משמעותית. שימוש באוטומציה להקמת הרשת, הצפנת קישורים בין יחידות הקצה וחיבור יחידות קצה וירטואליות מאפשר גמישות בבחירת ספק הטכנולוגיה.

בזק בינלאומי שירות מקצה לקצה: בזק בינלאומי נותנת את השירות מקצה לקצה – איפיון, ייעוץ, הטמעה ושירות בספק אחד. בזק בינלאומי היא גם ספקית אינטרנט בינלאומית אשר מפעילה ספקיות תשתית בארץ ובעולם לניהול הקווים הגלובליים, פתרון בעיית ביצועים אינטרנט וקישוריות לעולם. בבזק בינלאומי מקבלים בכרטיס אחד גם מקצוענות בעולם של ה- overlay וגם בתשתית underlay.

לסיכום, טכנולוגיית  SD-WAN מחזירה לארגון את השליטה על הרשת שלו, חוסכת בעלויות, מייעלת תהליכים ומשפרת את חוויית המשתמש.

 

מעוניינים לשמוע עוד פרטים, מוזמנים ליצור איתנו קשר באמצעות תיבת המייל OferF@bezeqint.co.il

 

 

 

 

 

כתיבת תגובה